Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Różne szkoły

Zaangażowana Awatar kornflejka

Różne szkoły

Czy ktoś mógłby wyjaśnić o co chodzi z tymi różnymi podejściami do wiązania? Jakie to są te szkoły i czym się różnią?

Pasjonatka Awatar mi.
    w tej chwili funkcjonują w Polsce dwie szkoły (Akademia Noszenia Dzieci i ClauWi), ale doradcy są z trzech szkół (jeszcze Trageschule).

Każda z tych szkół kładzie nacisk na nieco inne miejsce, ale nie stoją w opozycji...
    Choć widzę różnice między doradczyniami ClauWi i AND, to są to raczej niuanse.
    Z doradczyniami Trageschule nigdy nie dyskutowałam zbyt długo - dlatego się nie wypowiadam.

Początkująca Awatar selidor
    A czy któraś ze szkół nie zaleca chestbelta? Coś takiego mi się obiło o uszy...

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    w tej chwili funkcjonują w Polsce dwie szkoły (Akademia Noszenia Dzieci i ClauWi), ale doradcy są z trzech szkół (jeszcze Trageschule).

Każda z tych szkół kładzie nacisk na nieco inne miejsce, ale nie stoją w opozycji...
    Choć widzę różnice między doradczyniami ClauWi i AND, to są to raczej niuanse.
    Z doradczyniami Trageschule nigdy nie dyskutowałam zbyt długo - dlatego się nie wypowiadam.
    Dzięki mi.

Pasjonatka Awatar mi.
    W nosidle? Nie slyszalam o tym...

Zaangażowana Awatar FatalFuchsia
    Mialam (zupelnie przypadkowo tak wyszlo) okazje uczyc sie u doradczyn z dwoch roznych szkol. W Polsce ClauWi i tutaj Trageschule. Roznice dla mnie osobiscie, czyli mamy noszacej-klientki, byly dosc spore, przede wszystkim jesli chodzi o ilosc i kombinacje wiazan, ktorych mialam mozliwosc sie nauczyc u jednej i u drugiej pani.

Moja doradczyni Trageschule jest trenerka, a moja doradczyni ClauWi byla tylko po kursie zaawansowanym.

Zaangażowana
    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Mialam (zupelnie przypadkowo tak wyszlo) okazje uczyc sie u doradczyn z dwoch roznych szkol. W Polsce ClauWi i tutaj Trageschule. Roznice dla mnie osobiscie, czyli mamy noszacej-klientki, byly dosc spore, przede wszystkim jesli chodzi o ilosc i kombinacje wiazan, ktorych mialam mozliwosc sie nauczyc u jednej i u drugiej pani.

Moja doradczyni Trageschule jest trenerka, a moja doradczyni ClauWi byla tylko po kursie zaawansowanym.
    Wydaje mi się że to jakie i ile wiązań pokazuje się klientce jest zależne od wielu czynników - od klientki i jej potrzeb, umiejętności, szybkości nabywania nowych umiejętności, od dziecka - wieku, zdrowia, od czasu na naukę itd.
    Nie każdy rodzic "łapie" od razu, nie każdy też chce uczyć się miliona wiązań.

Zaangażowana Awatar FatalFuchsia
    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Wydaje mi się że to jakie i ile wiązań pokazuje się klientce jest zależne od wielu czynników - od klientki i jej potrzeb, umiejętności, szybkości nabywania nowych umiejętności, od dziecka - wieku, zdrowia, od czasu na naukę itd.
    Nie każdy rodzic "łapie" od razu, nie każdy też chce uczyć się miliona wiązań.
    Z pewnoscia, dlatego staram sie nie uogolniac. Dziele sie tylko swoim doswiadczeniem, bo akurat tak wyszlo ze trafilam (w krotkim odstepie czasu) do dwoch roznych doradcow Trenerka Trageschule mieszka bardzo blisko mnie, wiec przy wyborze doradcow w obu przypadkach zadecydowala jedynie odleglosc w km (<5). Z obu konsultacji bylam bardzo zadowolona, a patrzac z perspektywy czasu wykorzystuje jednak wiecej wiazan naplecnych niz plecak prosty, zwlaszcza DRS2S to jest moje ulubione wiazanie, ktorego nauczylam sie u doradcy.

Pasjonatka Awatar Cobra
    Co do ilości wiązań: niezależnie od szkoły, pokazywanie więcej niż trzech na jednej konsultacji indywidualnej oraz więcej niż dwóch na warsztatach, nie ma większego sensu.
    Z doświadczenia mojego wynika, że i tak klient więcej nie zapamięta. A jak zapamięta to nie zawsze dobrze. Oczywiście jest to uogólnienie, bo zdarzyła mi się raz wybitna jednostka i przeleciałyśmy ponad 5 wiązań. Co dziwne dla mnie, wszystkie zostały prawidłowo wykonane i zapamiętane przez klientkę

Bardzo żałuję, że nie miałam okazji na wymianę doświadczeń face to face z żadną doradczynią ClauWi bo z wielką chęcią wymieniłabym się doświadczeniami i przemyśleniami z praktyki jako doradcy. Za to mam przyjemność mieć kontakt z trenerką Trageschule i lubię te nasze dyskusje.

Pytanie z wątku jest bardzo ciekawe, też długo zastanawiałam się nad różnicami między podejściem tych trzech szkół.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę ale wydaje mi się, że:

Trageschule przykłada największą wagę do technicznych aspektów samych wiązań i ma ich w swojej "ofercie" najwięcej; jest też otwarta na wszelkiej maści modyfikacje wiązań.
    AND przykłada największą wagę do rozwoju fizjologicznego dziecka zdrowego oraz silnie stawia na AP i NVC; ma swojej "ofercie" większość wiązań ale raczej dość tradycyjnie do nich podchodzi.
    ClauWi przykłada największą wagę do wiązań dla dzieci z problemami oraz na medyczne aspekty noszenia; ma w swojej "ofercie" ograniczoną i wyselekcjonowaną liczbę wiązań i podchodzi do nich dość konserwatywnie.

Ideałem jest połączenie tych trzech podejść ale byłoby to bardzo trudne technicznie i finansowo

Swoją drogą bardzo mi brakuje takich "międzyszkolnych" spotkań bez przekonywania o wyższości jednej szkoły nad drugą - tylko taka zwyczajna wymiana doświadczeń i wiedzy między doradcami. Przyniosłoby to mega korzyść dla noszących rodziców a przede wszystkim dla ich dzieci.
    Izunia - 30.10.2009, Krzyś - 17.07.2014
    Akredytowany Doradca Noszenia Akademii Noszenia Dzieci Forum Handmade i Porad - www.forum4u.pl
    - To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili! - A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

Zaangażowana Awatar paskowka
    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    Co do ilości wiązań: niezależnie od szkoły, pokazywanie więcej niż trzech na jednej konsultacji indywidualnej oraz więcej niż dwóch na warsztatach, nie ma większego sensu.
    Z doświadczenia mojego wynika, że i tak klient więcej nie zapamięta. A jak zapamięta to nie zawsze dobrze. Oczywiście jest to uogólnienie.
    Zdecydownie potwierdzam, a spotkałam sie i z takimi rodzicami, którzy chcieli nauczyc się jednego wiązania i wiazali się oboje do skutku aż bylo idealnie

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    Cobra, na Konferencji bliskości była "dyskusja" miedzy przedstawicielkami wszystkich trzech szkół. Pisze w cudzysłowie, bo okazało się, że.... róznic nie było panie sobie potakiwały i było super!
    Sądze, że róznicami są niuanse. Wybrałam ClauWi, bo miałam wrażenie, ze to szkoła przykładająca najwiekszą wage do fizjologii, a to dla mnie wazne i cenne. Niestety, nie mam doświadczeń w dyskusjach merytorycznych z innymi Doradczyniami, a sadze, że byłoby to ciekawe.
    U mnie równiez sprawdzaja sie dwa wiązania na konsultację i nie sadze by była potrzeba pokazywania więcej, bo ogranicza nas raz, że czas, a dwa- mozliwości uczacego się rodzica.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    "ClauWi przykłada największą wagę do wiązań dla dzieci z problemami"

Hm, jeśli masz na myśli noszenie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, to jest ono przedmiotem kursu zaawansowanego. Zdecydowana większość dzieci, z którymi pracujemy, nie ma większych problemów. Jeśli już, to nacisk jest kładziony na to, by ich nie było - żeby noszenie nie przeszkadzało dziecku w harmonijnym rozwoju oraz żeby wspierało osobę noszącą.

Zaangażowana Awatar Gavagai
    Myslę, że Cobra miała na mysli, że doswiadczona clauwianka "nie boi" się dziecka z wyzwaniami rozwojowymi, wcześniaka etc. Że nie odeśle bo "nie można", tylko będzie drążyć.
    Nie znam stanowisk innych szkół w tych kwestiach.
    Ysiu, Kajko, Gucio made in Gava, Żona RoobYo, Córka Kraszii, Siostra Ancili i Anuty
    2006, 2013, 2016
    Doradczyni Noszenia ClauWi®

Pasjonatka Awatar mi.
    znów się zaczyna...
    boszszszsz...

jaka "oferta" wiązań?
    oferta doradczyń dla rodziców? czy trenerek dla doradczyń?

jak mnie potfffornie mierzi to doszukiwanie się różnic...
    to są naprawdę NIUANSE
    (nieustająco pisze o AND i ClauWi, bo - wedle mojej wiedzy - Trageschule w PL obecnie nie ma kursów. czy ma trenerów - nie wiem.)

Pasjonatka Awatar Cobra
    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    "ClauWi przykłada największą wagę do wiązań dla dzieci z problemami"

Hm, jeśli masz na myśli noszenie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, to jest ono przedmiotem kursu zaawansowanego. Zdecydowana większość dzieci, z którymi pracujemy, nie ma większych problemów. Jeśli już, to nacisk jest kładziony na to, by ich nie było - żeby noszenie nie przeszkadzało dziecku w harmonijnym rozwoju oraz żeby wspierało osobę noszącą.

o widzisz, to już coś więcej wiem poprawiajcie dziewczyny koniecznie, bo skoro nam trudno jest znaleźć różnice, to tym bardziej osobom "z zewnątrz"

czyli AND i ClauWi stawiają w równym stopniu na rozwój psychomotoryki i fizjologię dziecka?

znów się zaczyna...
    boszszszsz...

jaka "oferta" wiązań?
    oferta doradczyń dla rodziców? czy trenerek dla doradczyń?

jak mnie potfffornie mierzi to doszukiwanie się różnic...
    to są naprawdę NIUANSE
    (nieustająco pisze o AND i ClauWi, bo - wedle mojej wiedzy - Trageschule w PL obecnie nie ma kursów. czy ma trenerów - nie wiem.)
    nie chodzi o drażnienie, tylko wyjaśnienie autorce wątku
    oferta - miałam na myśli, że nie każde wiązanie jest pokazywane w każdej szkole
    a Trageschule ma nadal trenerów w PL
    Akredytowany Doradca Noszenia Akademii Noszenia Dzieci Forum Handmade i Porad - www.forum4u.pl
    - To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili! - A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

Pasjonatka Awatar mi.
    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    skoro nam trudno jest znaleźć różnice, to tym bardziej osobom "z zewnątrz"
    może ich nie ma?

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    a Trageschule ma nadal trenerów w PL
    Pewnaś? Bo rok temu gadałam z kolezanka z Trage i Ona rozpoczęła szkolenie w Polsce, ale dokańczała w Niemcowni, bo w Polsce nie miała u kogo.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Pasjonatka Awatar Cobra
    Cytat Zamieszczone przez Albertyna Zobacz posta
    Pewnaś? Bo rok temu gadałam z kolezanka z Trage i Ona rozpoczęła szkolenie w Polsce, ale dokańczała w Niemcowni, bo w Polsce nie miała u kogo.
    hmmmm... no byłam pewna ale w sumie ... nie spytałam, czy uprawnienia jej nie wygasły jakiś czas temu ..... aż się przy okazji spytam

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Trageschule nie prowadzi kursów w PL - przynajmniej tak mówiono na Konferencji Bliskości. (Edit: Obecnie jest w PL jedna doradczyni z certyfikatem. Nie ma trenerów.)

Cobra, nie wiem, czy AND i ClauWi w takim samym stopniu stawiają "na rozwój psychomotoryki i fizjologię dziecka", bo nie kończyłam AND

Moim zdaniem zagłębianie się w tę dyskusję teoretyczną ma mały sens - chociażby dlatego, że żadna z nas nie kończyła obu tych szkół.
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 09-07-2014 o 23:56

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    może ich nie ma?
    Oczywiście, że są. Różnice są nie tylko między szkołami, ale czasami również między doradcami tych samych szkół. To normalne. Dwóch lekarzy skończy tę samą uczelnię i każdy będzie leczył inaczej - jedynie "baza" będzie taka sama.

Pytanie tylko, czy jest sens to rozkminiać Jak dla mnie nie ma.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów