Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32

Wątek: Różne szkoły

Pasjonatka Awatar mi.
    ok, ale na czym one polegają?
    bo, ze na różnicach "ludzkich", to jasne

pod hasłem "jakie są różnice pomiędzy szkołami" ja rozumiem jakieś istotne różnice w programie, mityczne rzeczy "nakazane i zakazane", coś na co się kładzie szczególny nacisk, sama nie wiem co jeszcze...

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ok, ale na czym one polegają?
    bo, ze na różnicach "ludzkich", to jasne

pod hasłem "jakie są różnice pomiędzy szkołami" ja rozumiem jakieś istotne różnice w programie, mityczne rzeczy "nakazane i zakazane", coś na co się kładzie szczególny nacisk, sama nie wiem co jeszcze...
    Nie wiem do końca, bo:

Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    [...]żadna z nas nie kończyła obu tych szkół.
    Myślę, że istnieje taka możliwość, że szkoły kładą nacisk na różne aspekty noszenia. Co do rzeczy "nakazanych, zakazanych" - tutaj doświadczenie pokazuje, że one serio są mityczne To bardziej sposób interpretacji wypowiedzianych lub napisanych słów prowadzi do takich mocnych określeń.

Ja wiem, dlaczego ja wybrałam ClauWi i to jest jedyne, co wiem na pewno Wiem też, że podjęłabym tę decyzję raz jeszcze i jeszcze raz.

Zaangażowana Awatar paskowka
    Czy doradczynie z Trage mogą jakoś "utracić" uprawnienia do doradzania? Pytam bo zastanowił mnie ten wpis:

(Edit: Obecnie jest w PL jedna doradczyni z certyfikatem. )

A znam osobiście w Warszawie trzy czy cztery doradczynie po tej szkole tylko nie wiem czy praktykujące. No i skoto Pat napisała, że jest jedna, a ja znam trzy w samej Warszawie, to albo te co znam utraciły uprawnienia albo nie wiem co

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Ale one mają certyfikaty? Bo wiesz, tam jest podobnie jak w ClauWi - różne poziomy, z których najwyższy to certyfikat.

Edit: Czyli: nie chodziło mi o uprawnienia do tytułu doradcy, tylko o rodzaj tych uprawnień. Po certyfikacie jest już tylko ścieżka trenerska.
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 10-07-2014 o 08:12

Ale one mają certyfikaty? Bo wiesz, tam jest podobnie jak w ClauWi - różne poziomy, z których najwyższy to certyfikat.

Edit: Czyli: nie chodziło mi o uprawnienia do tytułu doradcy, tylko o rodzaj tych uprawnień. Po certyfikacie jest już tylko ścieżka trenerska.
    Dwie z nich, któe przed chwilą dla sprawdzenia "odnalazłam" w sieci mają podpisy czy tez w info o sobie napisane "Certyfikowany doradca noszenia".

Ale rozumiem, że ta certyfikacja to ma znaczenie tylko wewnątrz Targe, bo "zwykły" doradca po kursie może w tym samym zakresie uczyć rodziców?

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Nie wiem, czy w Trage są zróżnicowane kompetencje, a w Polsce chyba nie znajdziemy aktualnej listy doradców wraz ze stopniem edukacji. Ale w sumie nie to jest najważniejsze

Ale w sumie nie to jest najważniejsze
    Ano

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Nie wiem czy różnice między doradcami wynikają z ich wykształcenia czy z różnic osobowościowych, ale zauważyłam w wypowiedziach na forum (nie pytajcie mnie gdzie, bo nie pamietam przeciez dokładnie), że różnice są

O co pytałam i po co zakładałam wątek - by ktoś napisał coś w stylu tego co napisała Cobra - że są trzy główne szkoły, może też gdzie się mieszczą i co jest dla nich ważne przy nauce wiązań. Najfajniej by było gdyby doradca z ClauWi napisał o ClauWi, Trage o Trage itd. Nie chodzi o ocenianianie tylko o poznanie
    Grubcio 23/12/2013
    Syrenka 29/12/2015

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Oczywiście, że są. Różnice są nie tylko między szkołami, ale czasami również między doradcami tych samych szkół. To normalne. Dwóch lekarzy skończy tę samą uczelnię i każdy będzie leczył inaczej - jedynie "baza" będzie taka sama.

Pytanie tylko, czy jest sens to rozkminiać Jak dla mnie nie ma.
    Bardzo się zgadzam.

Aczkolwiek zdarzyło mi się dwa razy, że kontaktowała się ze mną dziewczyna którą inna doradczyni niejako zbyła mówiąc "nie bo nie", bez wytłumaczenia dlaczego jakiegoś rozwiązania nie poleca czy wręcz nie pokaże. Tylko że dla mnie również szkoła nie powinna mieć znaczenia, chyba każdy ma jakieś swoje wcześniejsze doświadczenia czy wyobrażenia jak to powinno wyglądać i realizuje swoją wizję.

Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Czy doradczynie z Trage mogą jakoś "utracić" uprawnienia do doradzania?
    Wiem o kilku doradczyniach AND, które z racji utraty kontaktu ze szkołą nie figurują już na oficjalnym spisie.
    Oczywiście dyplomu nikt nie odbiera, ale kontakt ze szkołą, ciągle uczenie się, doskonalenie, wymiana doświadczeń to także ważne aspekty a nie tylko sam fakt "odbycia" kursu.

Ja wybrałam AND kierując się jakimiś tam swoimi oczekiwaniami i się nie zawiodłam. Ale bardzo chętnie (jakby mi finanse pozwoliły) wybrałabym się także na kurs do DW i TS. W ramach tzw osobistego rozwoju

Dyskusja na konferencji z tego co wiem z opowiadań (bo mnie niestety nie było, może w tym roku...) była bardzo ostrożna i zachowawcza. Bo tu naprawdę nie ma co szukać sensacji. Edit - w sensie w podejściu szkół. Każda szkoła daje wiedzę i narzędzia jak z tej wiedzy korzystać. I każdy doradca czy doradczyni już powinni we własnym zakresie wypracować swój "styl".

Myślę że tam, gdzie jest możliwość dobrze by było wybrać doradcę który spełni oczekiwania rodzica - ale nie bardzo sobie umiem wyobrazić takie rozwiązanie w praktyce.

W wielu miejscach wyboru nie ma - a w jeszcze większej ilości miejsc po prostu nie ma żadnego doradcy.

Ale wiem o jednej doradczyni po dwóch szkołach
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-07-2014 o 09:16
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Pasjonatka Awatar mi.
    Ja znam chyba trzy po dwoch. Dwie po and i clauwi i jedna po trage i clauwi.

Tez mam za soba historie "przyszlam do Ciebie, bo inna doradczyni z innej szkoly mi to mi to czy tamto...", ale nauczylam sie ze warto to zweryfikowac
    Bo to zazwyczaj nie sa wnioski pokonsultacyjne/powarsztatowe, tylko z bardzo krotkiej rozmowy "przypadkowej" i gdzies w przelocie...
    Na zlocie tak wlasnie zostalam zlapana, kiedy zupelnie nie mialam chwili ani na rozmowe, ani - tym bardziej - na konsultacje i ja i spokojnie to, jak sie potoczyla ta "rozmowa" mozna podciagnac pod "nie bo nie"

A dyskusja na konferencji rzeczywiscie na poczatku hyla zachowawcza, ale potem sie okazalo, ze w zasadzie nie bardzo jest co sie tak czaic i plynela juz wartko i swobodnie

Pasjonatka Awatar Cobra
    Myślę, że kornflejka otrzymała już odpowiedź na swoje pyaniea zamieszczone w pierwszym poście
    Izunia - 30.10.2009, Krzyś - 17.07.2014
    Akredytowany Doradca Noszenia Akademii Noszenia Dzieci Forum Handmade i Porad - www.forum4u.pl
    - To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili! - A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    Myślę, że kornflejka otrzymała już odpowiedź na swoje pyaniea zamieszczone w pierwszym poście
    Chyba tak
    Grubcio 23/12/2013
    Syrenka 29/12/2015

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów