Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Eksperymenty dla przedszkolaków i nie tylko

Wpadła po uszy Awatar Albertyna

Eksperymenty dla przedszkolaków i nie tylko

Nie zauważyłam by było, to zakładam wątek.

Ostatnio tafiłam an wpis na blogu: http://www.mamawdomu.pl/2016/02/10-e...ic-w-domu.html i zrobiłyśmy w domu lampę- Lavę. Niestey na inne eksperymenty nie starczyło mi oleju, albo nie miałam innych składników, ale zabawę polecam! Niunia była zafascynowana i z zachwytem obserowała, przelewała wrzucała tabletki musujące.
    W najbliższych dniach chciałabym zrobić ciecz nie newtonowską, ale najpierw uszyje fartuszek dla Niuni, bo juz widze owa ciecz wszędzie.

Chętnie poczytam co Wy robicie w domu.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ
    Ciecz nienewtonowska łatwo się sprząta. Trzeba tylko chwilę poczekać i zamieść. Z włosów też schodzi bez problemu

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar tintirinka
    Cudny blog! dzięki za inspirację, bo siedzimy w domu z powodu choroby i siedzimy

Dobrze wiedzieć MASZ ☺
    Trinitko, zdrowia!

Pasjonatka Awatar samuela
    Ciecz jest fajna, robiłyśmy.
    Lubimy eksperymenty z sodą i octem, np. taki http://balonowa33.blogspot.com/2016/...jaca-taca.html

Samuela doskonałe! Na pewno wykorzystamy.

Wpadła po uszy Awatar ewa
    Zaznaczę sobie, też czasem coś robimy, np. wulkany, kupujemy zestawy doświadczalne, a ciecz nienewtonowska sprząta się łatwiej niż plastelina.

Pokrewny temat choć nie dotyczy bezpośrednio eksperymentów - botanika i zoologia. Idzie wiosna, pomyślcie o zestawie botanika i badacza/obserwatora zwierząt - siatce do łapania owadów (gadżet niepotrzebny ale za to dzieciom sprawia frajdę), szkło powiększające (jest ogromny wybór w sklepach dla dzieci nietłukących się lup), ewentualnie pojemnik na owady. Widziałam zestawy np. do hodowania motyli ale nie potrafię dzieciom kupić "żywej" lub mającej ożyć zabawki. Aktualnym hitem przygotowującym nas do wiosny są "Zwierzaki" Wajraka + okno + lornetka.

Szukam dobrej książki o roślinach, może coś polecicie?
    "Kiedy miałem 5 lat, moja mama zawsze mówiła mi, że szczęście jest kluczem do prawdziwego życia. Gdy poszedłem do szkoły, spytali mnie, kim chcę być, gdy dorosnę. Odpowiedziałem, że 'być szczęśliwy'. Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja im powiedziałem, że nie rozumieją życia" John Lennon

Pasjonatka
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar baryłka
    Do słoika wkladacie poruszone drożdże na to sypiecie cukier na słoik zakładacie balona i sam się dmucha

Zaangażowana
    Sam się też dmucha od klasycznej sody z octem ostatnio robiliśmy eksperymenty z balonami elektryzuję przyciągają małe karteczki papieru jak się potrze nimi o sweter, i robiliśmy odrzutowiec na rozciągniętym sznurku - balon przymocowany na słomce (dzieci doczepiały też pasażerów ). Z książki do 1 klasy.
    , ,

Wpadła po uszy
    Zapisuję się do wątku, pomysły wykorzystam na zajęcia dla grupy powtarzających rok zerówkowiczów w tym mojego syna. Żeby uatrakcyjnić im powtarzanie programu.

Zaciekawiona Awatar trzy_motyle
    Wulkan- płyn do naczyń,ocet, woda, soda

Fontanna- napój gazowany i mentosy ( eksperyment na zewnątrz bo mocno wybucha )
    Ulotne chwile jak motyle: 2008,2010,2013 i 2016

Pasjonatka
    http://www.wychowanieprzedszkolne.pl...-elementarnej/
    Ją szukam jakiś tajnych pomysłów na magnesy
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

Pasjonatka
    Dubel
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

Uprawnienia umieszczania postów