Forum „Wolne Chusty” zostało założone latem 2014 roku przez rodziców, których połączyły w wirtualnym świecie miłość do dzieci oraz idee Rodzicielstwa Bliskości (AP) i Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Łączy nas pasja do noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, a wielu z nas jest zainteresowanych zdrowym i ekologicznym życiem, na przykład używaniem pieluch wielorazowych.

Cenimy bliskość, ale ważna jest dla nas również szeroko pojęta wolność, indywidualność, kreatywność. Naszym celem jest, by forum nie było tylko platformą informacyjną, ale miejscem spotkań rodziców starających się stosować w swoim życiu rodzinnym idee AP i NVC. Rodziców widzących w dziecku człowieka, partnera.

Wspólnie poszukujemy informacji, wspieramy się w realizacji świadomego rodzicielstwa, cieszymy się sukcesami i podtrzymujemy na duchu przy potknięciach. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami. U nas nie ma tematów tabu.
Jeśli jest Ci bliskie nasze podejście do dzieci oraz życia – zapraszamy! Forum „Wolne Chusty” to nasze wspólne dzieło. Pomóż nam je tworzyć.