Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 120

Wątek: Skrajne RB - artykuł w WO

Chwyciła bakcyla
    Cytat Zamieszczone przez blueann Zobacz posta
    Zauważyłam z przykrością, że na zdjęciach widać, że dziecko ma pokruszone, czarne od próchnicy zęby. Pewnie, zgodnie z tym, co deklaruje, nie chodzi z nim do dentysty... Z tego względu szkoda mi dziecka.
    Och, moje dziecko tez ma czarne zeby. Efekt lapisowania. Moze i mnie ta babka wkurza, ale nie doszukujmy sie za wszelka cene sensacji.

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ
    A wiecie, że chciałam ostatnio zakładać wątek o rodzicielstwie zbyt Bliskim? Bo czuje się osaczona przez dziecko, brak mi przestrzeni, chce żeby spala w swoim łóżeczku i mnie nie molestowała domagając się mleka także tego no...
    Pat, ja myślę, że kuratorzy/ opiekunowie rodziny są po to żeby wspierać rodziny zagrożone dysfunkcją. Czyli te z problemem alkoholowym, agresją itp. ale również te po drugiej stronie. Każda skrajność jest niedobra. Człowiek jest istotą społeczną, a dzieci wychowujemy dla świata, a nie dla siebie. Chłopiec ma teraz 4 lata, za kolejne 4 sprawa będzie trochę bardziej skomplikowana.
    Tak sobie myślę, ze to jak ta pani mówi o wszystkich innych i o sobie to jest jakiś dziwny, zapakowany rodzaj mowy nienawiści. Gdzie my jesteśmy ci lepsi. No sama nie wiem. Dziwne to jest.

Chwyciła bakcyla Awatar blueann
    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Och, moje dziecko tez ma czarne zeby. Efekt lapisowania. Moze i mnie ta babka wkurza, ale nie doszukujmy sie za wszelka cene sensacji.
    Ojej, chyba masz rację. Nie analizowałam tych zdjęć szczegółowo i odniosłam wrażenie, że chłopiec ma zęby częściowo ukruszone, ale może to i faktycznie tylko lapisowanie. Głupio mi; z pewnością nie chciałam robić sensacji na siłę.
    Noszę Adama (maj 2012) i Marka (czerwiec 2014)

Moderator
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pati
    W moim odczuciu ona jest "odjechana". Żyje w swoim świecie. Dziecko, prędzej czy później, zetknie się z innymi ludźmi, środowiskiem. Jak sobie poradzi, to trudno ocenić.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcesz - znajdziesz sposób, nie chcesz - znajdziesz powód

Chwyciła bakcyla
    Ojej, chyba masz rację. Nie analizowałam tych zdjęć szczegółowo i odniosłam wrażenie, że chłopiec ma zęby częściowo ukruszone, ale może to i faktycznie tylko lapisowanie. Głupio mi; z pewnością nie chciałam robić sensacji na siłę.
    Ja jestem przewrażliwiona, bo często słyszę, że jak mogę tak nie dbać o dziecko, że się mu tak zęby popsuły.

Wpadła po uszy Awatar kammik
    Głupio mi; z pewnością nie chciałam robić sensacji na siłę.
    Ano. Przypadkiem wyszło, co tylko pokazuje, jak istotny jest filtr w oku patrzącego - jak sie chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.

Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Ano. Przypadkiem wyszło, co tylko pokazuje, jak istotny jest filtr w oku patrzącego - jak sie chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.
    Nooo... Co do filtra to się zgadzam. Pani wszak sama powiedziała w wywiadzie, że dziecko nie chodzi do lekarza. Dlatego moją pierwszą myślą po ujrzeniu nieciekawie wyglądających zębów było: zaniedbane. Mam jednak nadzieję, że macie rację z lapisowaniem i że chłopiec chodzi do dentysty.

Zaciekawiona
    Padthai, artykuł można przeczytać tutaj http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,1...swiecona_.html .

Wg mnie dobrze, że mają tego kuratora...

Pasjonatka
    Glo, ale uważasz, że względem tej pani państwo wykazuje się zbytnią opresyjnością? Według mnie ona wobec tego dziecka stosuje bardzo wyrafinowaną przemoc, tyle.

Pasjonatka Awatar slonetshko
    Ja tylko jeszcze o tych zębach chciałam...
    Myślicie, że ja ona nie wierzy w choroby, nie chodzi do pediatry, to ciąga syna na lapisowanie do dentysty?

Pasjonatka Awatar paulina
    To nie ma nic wspólnego z rb. Babka ma niezłego hopla, jazda bez fotelika to zaniedbanie, aż dziwne ze samik nie odżywia sie słońcem i powietrzem
    Kokoszka 12.2010
    Kokos 11.2013
    Fi 3.2016

Zamotana na amen
    Cytat Zamieszczone przez slonetshko Zobacz posta
    Ja tylko jeszcze o tych zębach chciałam...
    Myślicie, że ja ona nie wierzy w choroby, nie chodzi do pediatry, to ciąga syna na lapisowanie do dentysty?
    Sluszna uwaga
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Zaangażowana Awatar glo
    Cytat Zamieszczone przez mru Zobacz posta
    Glo, ale uważasz, że względem tej pani państwo wykazuje się zbytnią opresyjnością? Według mnie ona wobec tego dziecka stosuje bardzo wyrafinowaną przemoc, tyle.
    nie. pani mnie nie woła, jej metody to nie żadne rb. ale czytam ten tekst nie jako nastawiony na klikalność portret pieprzniętej matki (ach, czemu to zawsze są matki) i wynaturzoną wizję rb, tylko jako pytanie postawione w tytule: czy masz prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami? każdy pewnie odpowiedziałby, że tak.

na marginesie: widuję wielu rodziców, którzy leją dzieci, wożą je bez fotelika albo bez zapiętych pasów, dają jeść śmieciowe żarcie, popychają, mówią do dzieci "ty debilu", noszą noworodki w wisiadłach przodem do świata, znam wiele matek, które mają dwie sprawne ręce i nie pracują, a samochód, mieszkanie i nawet chusty dostały od rodziców czy teściów i jakoś nikt tych ludzi tak łatwo nie ocenia.

Zamotana na amen
    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Padthai, artykuł można przeczytać tutaj http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,1...swiecona_.html .

Wg mnie dobrze, że mają tego kuratora...
    dzieki

Cytat Zamieszczone przez glo Zobacz posta
    nie. pani mnie nie woła, jej metody to nie żadne rb. ale czytam ten tekst nie jako nastawiony na klikalność portret pieprzniętej matki (ach, czemu to zawsze są matki) i wynaturzoną wizję rb, tylko jako pytanie postawione w tytule: czy masz prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami? każdy pewnie odpowiedziałby, że tak.

na marginesie: widuję wielu rodziców, którzy leją dzieci, wożą je bez fotelika albo bez zapiętych pasów, dają jeść śmieciowe żarcie, popychają, mówią do dzieci "ty debilu", noszą noworodki w wisiadłach przodem do świata, znam wiele matek, które mają dwie sprawne ręce i nie pracują, a samochód, mieszkanie i nawet chusty dostały od rodziców czy teściów i jakoś nikt tych ludzi tak łatwo nie ocenia.
    ano wlasnie

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ
    Glo, ja mam cichą nadzieję, że jeśli ktoś wbija dziecku do głowy treści rasistowskie itp. to pedagog w szkole reaguje, wzywa rodziców, zgłasza odpowiednim służbom itp. No miałam takiego kolegę, który wpadł w złe towarzystwo i szkoła zareagowała, wylądował w sosie i go tam ogarneli.
    Czy mamy prawo wychowywać dziecko jak chcemy? Skoro istnieje obowiązek szkolny to chyba jednak nie. Po za tym wszystko w granicach rozsądku. W każdą stronę. Nie zgadzam się na przemoc wobec dzieci. Uważam, że są rodziny, które potrzebują wsparcia. Ta opisana w tekście do nich należy. I nie ma tu znaczenia to, że pani nie pracuje, że dziecko nie ma kontaktu z ojcem itp. Wiele jest takich rodzin. Chodzi mi o zawoalowaną agresję, brak tolerancji i poczucie wyższości.
    Ja wyznaje zasadę 'inny nie znaczy gorszy'. Wiele rzeczy mi się nie podoba u innych ale staram się rozumieć ich wybory, a nie odrazu uznawać za złe. Mnie dziecko nauczyło pokory, panią z tekstu poczucia zajebistosci.
    Smuci mnie, że ludzie nie reagują na przemoc. Ja się staram jak mogę. Własnej siostrze groże nasłaniem opieki społecznej i pomagam zrozumieć, ze nie warto stosować niektórych metod wychowawczych. Nie mam wiec sobie wiele do zarzucenia. Wiem za to, że to niebezpieczne bo parę razy prawie w łepek dostałam za reagowanie.

Zaangażowana Awatar Alien
    Cytat Zamieszczone przez glo Zobacz posta
    Bo takich ludzi jest więcej i giną w tłumie podobnych do siebie, a model wychowawczy bohaterki artykułu jest dość unikatowy w Polsce?

Mnie mocno razi poczucie nieomylności bijące z artykułu bo moim zdaniem nie ma ludzi nieomylnych.
    Kuba VIII 2011 i Paweł VIII 2014

Zamotana na amen
    Mam wrażenie, że o byle której matce nie napisano by takiego artykułu. Ta konkretna matka natomiast bardzo starannie dba o to, żeby być najbardziej kontrowersyjną jak się tylko da.
    a to jak najbardziej, ale obawiam sie, ze takich (no, moze nie az tak odjechanych) matek jest wiecej. Pod swoim adresem slyszalm juz rozne rzeczy: ze nie szczepie na czas, ze regularnie nie sprawdzam wzrotu i wagi, ze woze tylem, ze woze w fotelikach duze dzieci, ze za dlugo karmilam, ze w miejscach publiczych, ze w chustach nosze, ze stosuje medycyne naturalna (o dziwo po paru latach lekarze, ktorzy sie dziwili, sami mi polecaja to co ja stosowalam), ze zywie nie tak, ze zabieram wszedzie dzieci, ze podkoj maja razem, ze wlosy za dlugie, ze kartegorycznie nie zycze sobie palnie przy dzieciach itp. Nawet bylam oskarzana o prawie znecanie sie nad dziecmi, bo nie dawalam im zbytniej swobody. Matka stuknieta normalnie. Tyle ze nie ekshibicjonistka.

A ta pania zycie wyrowna (choc wcale nie chialabym tak pisac), jak zeby stale zaczna bolec (niechodzenie do dentysty w domysle), jak trafi sie powazniejsza choroba, bo do tej pory wydaje sie, ze dziecko zdrowe poprostu. A ona zyje niemal jak hipiska. A jak juz wiadomo, ze dzieci hipisow potrafia zyc normalnie isame wybieraja droge.

Cytat Zamieszczone przez MASZ Zobacz posta
    Glo, ja mam cichą nadzieję, że jeśli ktoś wbija dziecku do głowy treści rasistowskie itp. to pedagog w szkole reaguje, wzywa rodziców, zgłasza odpowiednim służbom itp. No miałam takiego kolegę, który wpadł w złe towarzystwo i szkoła zareagowała, wylądował w sosie i go tam ogarneli.
    Oj chcialabym zeby tak bylo

Cytat Zamieszczone przez Padthai Zobacz posta
    a to jak najbardziej, ale obawiam sie, ze takich (no, moze nie az tak odjechanych) matek jest wiecej. Pod swoim adresem slyszalm juz rozne rzeczy: ze nie szczepie na czas, ze regularnie nie sprawdzam wzrotu i wagi, ze woze tylem, ze woze w fotelikach duze dzieci, ze za dlugo karmilam, ze w miejscach publiczych, ze w chustach nosze, ze stosuje medycyne naturalna (o dziwo po paru latach lekarze, ktorzy sie dziwili, sami mi polecaja to co ja stosowalam), ze zywie nie tak, ze zabieram wszedzie dzieci, ze podkoj maja razem, ze wlosy za dlugie, ze kartegorycznie nie zycze sobie palnie przy dzieciach itp. Nawet bylam oskarzana o prawie znecanie sie nad dziecmi, bo nie dawalam im zbytniej swobody. Matka stuknieta normalnie. Tyle ze nie ekshibicjonistka.
    Pisząc, że stara się być kontrowersyjna, nie miałam na myśli jej modelu wychowania. W sumie chciałam napisać, że przede wszystkim bardzo stara się wyglądać na kontrowersyjną. W artykule ona mówi, że ludzie ją nazywają boginią, lwicą, ale tak naprawdę na swoim profilu to głównie ona sama siebie tak nazywa. A ludzie powtarzają, owszem. Ciągle pisze o jakiejś walce z jakimś systemem... Gdyby sama wokół siebie nie robiła tyle szumu, to by tego szumu pewnie nie było. Lubi to po prostu. Więc ma, co lubi.

Zamotana na amen
    wlasciwie to jestemy zdecydowanie w tyle za Hameryka, jeszcze sie nie przyzwyczailismy do kielkujacych celebrytkow ;P

Pasjonatka
    "Zostałam wysłuchana z szacunkiem. Czułam się jak Bogini przekazująca nieświadomemu zgromadzeniu potężną świętą wiedzę" - dzieli się na Facebooku w poście "Matrix versus miłość".
    Pani niesie kaganek oświaty w kwestii rodzicielstwa i miłości
    Dla mnie brzmi fanatycznie a nie od dziś wiadomo, że we wszystkim potrzeba zlotego środka
    Mam nadzieje, że jednak dziecko na tym nie ucierpi, gdy jakiś urzędnik dopatrzy się większych zaburzeń a matka będzie nadal toczyć wojnę ze złym fałszywym światem i koniec końców odbiorą jej dziecko
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów