Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: zły wpływ

Zamotana na amen
    Zdecydwanie trzeba uswiadamiac. Chociaz patrzac na mojego syna to poprostu glupi wiek. Madry chlopak zaczyna robic rzeczy jak polglowek. Chyba najbardziej do pieonu stawai go moje zaskoczenie, bo ja jestem autentycznie zaskoczona.
    Z doswaidczenia - im wiecej osob wie, tym wiecej oczu patrzy i widzi rzeczy , ktorych my nie widzimy. To daje lepszy oglad sytuacji i pozbawia dzieci wladzy plynacej z niewiedzy rodzicow.

Zamotana na amen
    Oj tak. To wiek, w ktorym mysli sie pozniej I to dotyka nawet te jednostki madre, grzeczne I ogarniete.
    Wracajac do tego, ze kolezanka jest w nowej rodzinie, to moze naprawde wiele tlumaczyc. To nie jest tylko wziecie dziecka, bo u taty lepiej. To jest rewolucja, z ktorej czasami nawet dziecko nie bardzo zdaje sobie sprawe, tzn na pewno nie bedzie wiazalo swoich zachowan, emocji z tym wlasnie. Stad postulowalam za psychologiem niekoniecznie rozmawiajacym z dzieckiem, ale zeby doroslych nakierowal, zadal pare pytan pomagajacych zobaczyc moze jakis problem, albo ogolnie linie postepowania z dzieckiem. Moze tamci rodzice wlasnie z powodu tego, ze to nowa rodzina dla dziecka staraja sie jej to ulatwic w nieodpowiedni sposob? Przykladowo sadza, ze jej robia przysluge, a jest na odwrot (odpuszczaja jakies domowe obowiazki badz ogolnie naginaja zasady, tak sobie gdybam).
    Za daleko ide?
    Dzieci - to za Juulem - swoim zachowaniem komunikuja nierownowage w rodzinie oraz wspolpracuja z rodzicem/ami czyli wchodza w zachowania badz pozadane I oczekiwane, badz wrecz przeciwnie, burza sie, by ktos pochylil sie nad problemem.

Taki luzny ciag myslowy, za malo danych mam, moglam poplynac ale moze ci sie cos przyda?
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Zamotana na amen
    Bardzo ladny ciag myslowy. Dziewczyna wyladowala u ojca. To wyjatkowo trudna sytuacja, dziewczyny "bardziej" potrzebuja matki, atu jeszcze trzeba sie pogodzic i zakceptowac fakt innej kobiety u boku ojca. Przyjac ja jako matke zastepcza. Ech.

gdzie-idziesz nie zazdrosze. Jakbys nie zrobila to ktos bedzie poszkodowany. Moim zdaniem masz pelne prawo zadbac tylko o swoja corke i tylko o swojaa rodzine. Nikt nie moze oczekiwac, ze rozwiazesz problemy tamtej dziewczynki. To moze byc poprostu ponad twoje sily, checi i mozliwosci, ale... Moze tamta dziewczyna poprostu pragnie odrobiny niramlnosci i akceptacji, ale najzwyczjniej nie wie jak to zrobic.

Mysle, ze zwrocenie uwagi na sytuacje i rozmowy w szkole i z rodzicami nalezy odbyc. Hmm, ja bym tak zrobila. Zreszta na moje oko nie bardzo jak masz odizolowac swoja corke. Czasem jeden rodzic musi byc madrzejszy od calej wioski.

Wpadła po uszy
    Krótko napiszę Pogadałam z tatą, udało mi się tak pokierować rozmową, że wyszło iż polekcyjna izolacja wyjdzie korzystnie dla obu dziewczynek.
    Bez obwiniania tamtej i szukania na siłę winnej. Bo tato tamtej jakby chciał usłyszeć, że jego córka jestta zła. Ja powiedziałam, że to działa w dwie strony i nie da się wyszukać winnej i to nic nie zmieni. I że ich nie można spuszczać z oczu gdy są razem, opowiedziałam o historiach, które muały miejsce, a o których nie informowałam dotąd.
    Powiedziałam o tych filmikach, to było przed wakacjami, młoda ma obecnie wszystko poblokowane i jest pilnowana.
    Przyszła do mnie i przeprosiła mnie.
    Mi jest lżej, bo skończą się ciągłe telefony z prośbą o spotkanie dziewczyn, na które odmawiałam.

Zaangażowana Awatar grey
    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Krótko napiszę Pogadałam z tatą, udało mi się tak pokierować rozmową, że wyszło iż polekcyjna izolacja wyjdzie korzystnie dla obu dziewczynek.
    Bez obwiniania tamtej i szukania na siłę winnej. Bo tato tamtej jakby chciał usłyszeć, że jego córka jestta zła. Ja powiedziałam, że to działa w dwie strony i nie da się wyszukać winnej i to nic nie zmieni. I że ich nie można spuszczać z oczu gdy są razem, opowiedziałam o historiach, które muały miejsce, a o których nie informowałam dotąd.
    Powiedziałam o tych filmikach, to było przed wakacjami, młoda ma obecnie wszystko poblokowane i jest pilnowana.
    Przyszła do mnie i przeprosiła mnie.
    Mi jest lżej, bo skończą się ciągłe telefony z prośbą o spotkanie dziewczyn, na które odmawiałam.
    Bardzo dobrze to załatwilaś Oby poskutkowało.

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015

Bardzo ciekawy tekst w temacie: http://lifetime.arena.pl/dzieciece-przyjaznie/

Zamotana na amen
    Brawo! Dobra robota

Moderator Awatar okoani
    No i dobrze, że się udało.
    wiosenna córa (2011) i zimowa córa (2014)

Zamotana na amen
    Super, teraz tylko miec nadzieje, ze pomalu kolezanka sie odnajdzie w rodzinie I nie bedzie szalonych pomyslow za wiele
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów