Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy można nosić w chuście dziecko chore na padaczkę?

Moderator Awatar ania

Czy można nosić w chuście dziecko chore na padaczkę?

Takie pytanie od znajomego dostałam. Czy ktoś miał styczność z tym tematem?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Mogę podpytać szefostwo w tej sprawie, ale nie wiem czy to nie za mało danych żeby cokolwiek móc więcej powiedzieć poza - zapewne to zależy i w porozumieniu z neurologiem...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Moderator Awatar ania
    Jakbyś mogła podpytać, byłabym wdzięczna. Każda informacja - np. typu "to zależy od czynnika X lub Y, zadaj neurologowi pytanie Z" będzie pomocna.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zamotana na amen
    Mysle, ze warto isc z chusta i doradca do neurologa. POkazac motatnie, popytac i tez odpowiedziec na pytania.

Na moj gust nosic. Lekarzem nie jestem, doswiadcznienia tyle z epilepsja co z kolega, ktory mial padaczke i mowil o tym jak pomagac w razie ataku i co jemu pomaga - wskazywal na bliskosc, trzymanie za reke, spokojny glos, bo wszystko czul i slyszal. Atak ustepowal szybciej i byl bardiej znosny wlasnie przez bliski kontakt z inna osoba.

Tak mysle -wprawdzie trudniej obserwowac naocznie dzicko , ale z drugiej strony wczesniej mozna wyczuc nadzchodzacy atak, maluch jest chroniony chusta przed gwaltownym skurczem do przodu czy do tylu, tylko trzeba porzadnie wiazac i ukladac. W dodatku maluch jest przy mamie, to zmniejsza niepokoj, rozluznia i stymuluje dziecku prawidlowy rozwoj.

Wpadła po uszy
    Myślę że nie będzie żadnego problemu o ile dziecko nie ma dodatkowych powikłań towarzyszących. Większy problem to matka chustonosząca chora na padaczkę. Zależy pewnie od typu napadów których jest całe mnóstwo. Warto skonsultować tą sprawę z mądrym neurologiem dziecięcym.
    Padthai, to wszystko nie jest takie proste. Nie zawsze można wyczuć nadchodzący atak. Zależy od typu napadów. U dzieci bardzo często są to ataki tzw. częściowe co jeszcze lepiej wpływa na rokowania co do noszenia w chuście. Niektóre ataki są niezauważalne dla osób postronnych jak i dla chorego (no ale to u większych dzieci, trochę odbiegłam z tymi napadami nieświadomości od tematu).

Osobiście radziłabym noszenie w chuście/ nosidle ale z przodu lub na biodrze, nie na plecach (dla kontroli sytuacji jakby co). Mam bardzo dużą wiedzę w tej kwestii

Zamotana na amen
    Ja wiem, ze nie jest to proste, a temat obszerny, dlatego na samym poczatku zaproponowalam wspolna konsultacje. Co do wiazani to pisalam odnosnie atakow gdzie problemem moze byc utrzymanie dziecka, a do tych co niewidac bliskosc tez pomaga, ale nie mi decydowac.

Początkująca Awatar Ola D.
    zależy chyba, jaki typ. Ja noszę syna z padaczką, ale on ma głównie napady nieświadomości teraz po zmianie leków już sporadyczne i kilkusekundowe, jego najpoważniejszy napad to było drganie ręki. Gdyby miał napady grand mal, to na pewno nie motałabym w trakcie napadu, a o motanie w ogóle pytałabym neurologa, ale wiedząc, jak silne mogą być drgawki padaczkowe, bałabym się o siebie i swoją równowagę
    Mama Aniołka (+31.12.2010), Andrzejastego (28.03.2012), Julianka-Lulanka (14.04.2014) i Tusinki (18.09.2015)

Uprawnienia umieszczania postów