Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67

Wątek: Jak w duchu NVC powiedzieć...

Pasjonatka Awatar Cobra
    Cytat Zamieszczone przez paulina Zobacz posta
    Cobra, myślę że to ma związek z Kluchą. Na to nie pomoże nvc, tylko melisa
    A ta melisa to dla mnie czy dla niej?

Tapatalk - czyli z Kluchą u cysia, pisane lewą ręką poległa w walce z autokorektą
    Izunia - 30.10.2009, Krzyś - 17.07.2014
    Akredytowany Doradca Noszenia Akademii Noszenia Dzieci Forum Handmade i Porad - www.forum4u.pl
    - To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili! - A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

"Proszę zabrać buty z łóżka", "zdejmij buty, córeczko", "buty na łóżku mnie wkurzają", "nie chcę tych butów na łóżku", "Izabello! buty!". Nie wiesz czemu powtarza to, o co prosiłaś, żeby nie robiła? Bo ma 5 lat, bo to dla niej mniej ważne niż dla Ciebie, bo się spieszy, żeby robić to po co się na łóżko gramoli, bo zapomniała. Na pewno nie z braku miłości do mamusi:*
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe niestabilna :P

Pasjonatka Awatar paulina
    Dla Ciebie serio, utracić jedynactwo po tylu latach to jest straszna rzecz dla małej dziewczynki
    Kokoszka 12.2010
    Kokos 11.2013
    Fi 3.2016

Pasjonatka Awatar Cobra
    Zażółciłam sobie gwiazdkę tego wątku. I będę regularnie i na bieżąco prosić o porady bo zaczynam się łapać już na eskalacji agresji i przemocy a to ostatnia rzecz na którą mam ochotę

Tapatalk - czyli z Kluchą u cysia, pisane lewą ręką poległa w walce z autokorektą
    Izunia - 30.10.2009, Krzyś - 17.07.2014
    Akredytowany Doradca Noszenia Akademii Noszenia Dzieci Forum Handmade i Porad - www.forum4u.pl
    - To są wargowie z Gundabad, dogonią cię w jednej chwili! - A to króliki z Rhosgobel, więc niech próbują gonić....

Zaciekawiona
    coś robię nie tak u mnie NVC jest raczej intuicyjne dopiero zaczynam zagłębiać się w temacie, pierwsza sprawa bo mnie trapi do tej pory kiedy wychodzę z domu albo chcę zostać sama w domu nie mąż wychodzi/zostaje z córką, córka jak tylko widzi że się ubieram płacze i mówi że mam nie iść, podchodzę do niej i mówię "widzę, że jest ci źle, chcesz żebym nie wychodziła? ona przerywa płacz i mówi - Tak, nie chcę żebyś wychodziła, dalej: kochanie wychodzę na zakupy (często mówię muszę wyjść na zakupy ale staram się już nie używać tego słowa) zaraz wrócę, możesz w tym czasie pobawić się z tatą, tata zachęca ją, pokazuje coś ciekawego, ona biegnie do niego ale zrobi kilka kroków i znów przybiega do mnie zapłakana i krzyczy mamo nie idź, ja w drzwiach mówię, idę na zakupy zaraz wrócę. Zamykam jej przed nosem drzwi. Dziś usłyszałam, że w przypływie silnych emocji moje tłumaczenia nic nie wnoszą, że powinnam powiedzieć, "wychodzę wrócę, pa" i wyjść. I co wy na to?

edit: druga sprawa: odwieczny problem z ubieraniem się i wyjściem na spacer, na zakupy itd.w okresie letnim jest mniej nasilony bo tylko buty trzeba założyć, ale tu nie chodzi o kwestie ubrania się ona nie chce wyjść bo zawsze robi coś ważnego, jesteśmy na tym etapie, ze córka mówi "mamo tylko dokończę książkę i pójdziemy", kończy i zaczyna następną, więc mówię, że na tą sie nie umawiałyśmy a ona, że jeszcze chce przeczytać 1 książkę, ok, zgadzam się, mówię, ze ta będzie ostatnia a potem ubieramy się i idziemy na spacer albo pytam co chce jeszcze przed spacerem zrobić - odpowiada nie chcę wyjść! Nie wiem jak ją zmotywować do wyjścia, wszelkie wyjścia z reguły kończą się manipulacją, przekupstwem, nerwami itd
    Ostatnio edytowane przez wolna ; 20-10-2014 o 22:44

Moderator Awatar Martulec
    Wolna ja bym może sprobowala tak: zapytała czy potrzebuje przytulenia, przytulila i powiedziala ze jak wrócę to przytule jeszcze raz. I poprosilabym tatę żeby wziął na ręce tez przytulil podczas gdy Ty wychodzisz.
    Gluś, 09/2012

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Jak powiedzieć: nie ciągnij mnie za włosy ostatnio prawie zawsze gdy wrzucam małego na plecy zaczyna sie ciągnięcie
    Grubcio 23/12/2013
    Syrenka 29/12/2015

Pasjonatka Awatar paulina
    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Jak powiedzieć: nie ciągnij mnie za włosy ostatnio prawie zawsze gdy wrzucam małego na plecy zaczyna sie ciągnięcie
    To boli kiedy ciagniesz mnie za włosy?
    Kokoszka 12.2010
    Kokos 11.2013
    Fi 3.2016

Zaangażowana Awatar randia
    ja mówiłam - nie chcę, żebyś mnie ciągnął za włosy, bo to boli
    do dziś to pamiętam, bo to był pierwszy raz kiedy tak dobrze zadziałała zmiana sposobu zwracania się do młodego
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Cytat Zamieszczone przez paulina Zobacz posta
    To boli kiedy ciagniesz mnie za włosy?
    Cytat Zamieszczone przez randia Zobacz posta
    ja mówiłam - nie chcę, żebyś mnie ciągnął za włosy, bo to boli
    do dziś to pamiętam, bo to był pierwszy raz kiedy tak dobrze zadziałała zmiana sposobu zwracania się do młodego
    Dzięki dziewczyny. Będę próbować. Niestety zazwyczaj kończy się tym, że zdejmuję Grubcia z pleców, bo jestem wściekła już
    Grubcio 23/12/2013
    Syrenka 29/12/2015

Zaciekawiona
    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    Wolna ja bym może sprobowala tak: zapytała czy potrzebuje przytulenia, przytulila i powiedziala ze jak wrócę to przytule jeszcze raz. I poprosilabym tatę żeby wziął na ręce tez przytulil podczas gdy Ty wychodzisz.
    Dziś jak wychodziłam z domu nie było problemu, własnie się przytuliłyśmy i powiedziałam, że ją przytulę jak wrócę. Podziałało ale dziś była w dobrym nastroju

Dzięki dziewczyny. Będę próbować. Niestety zazwyczaj kończy się tym, że zdejmuję Grubcia z pleców, bo jestem wściekła już
    Możesz też, zgodnie z prawdą powiedzieć: to boli, jak będziesz ciągnął to będziesz szedł na pieszo/jechał w wózku/wracamy. I zrobić to co zapowiedziałaś. Bez przemocy, to bez przemocy też w stosunku do rodzica, imo.

Zamotana na amen Awatar ita
    To Cię nie pocieszy, ale u mnie na ciągnięcie za włosy nie działało nic. Nie ciągnęła będąc na plecach tylko w ogóle. Nie wiem czy to nvc, ale mówię jej, że nie będę się z nią bawić i że mnie to denerwuję. To jest stosunkowo najskuteczniejsze. Oczywiście wcześniej miała tłumaczone, że boli.
    inaczej: franada

mąż 06.09 córka 01.13

Zaciekawiona
    Cytat Zamieszczone przez Madisa Zobacz posta
    Możesz też, zgodnie z prawdą powiedzieć: to boli, jak będziesz ciągnął to będziesz szedł na pieszo/jechał w wózku/wracamy. I zrobić to co zapowiedziałaś. Bez przemocy, to bez przemocy też w stosunku do rodzica, imo.
    u nas to by się skończyło płaczem, płaczem, płaczem i bez użycia siły by nie weszła do wózka i co wtedy?

Cytat Zamieszczone przez wolna Zobacz posta
    u nas to by się skończyło płaczem, płaczem, płaczem i bez użycia siły by nie weszła do wózka i co wtedy?
    Ale zapowiedź, czy wykonanie? Jak zapowiedź to bym się starała reagować dość wcześnie, żeby ta zapowiedź była w miarę przyjazna, a nie wywarczana. Jeśli wykonanie to chyba bym się nie bawiła w ograniczanie nas konkretem, tylko bym zapowiedziała, że zdejmę, po dalszym ciągnięciu zdjęła i hmm nie wiem, może nawet dała wybór: nóżki albo wózek.

Zaciekawiona
    właśnie mi uświadomiłaś, że w takich sytuacjach mój ton wypowiedzi nie jest przyjazny raczej wredny, stanowczy, oczekujący podporządkowania się muszę nad tym popracować i pewnie dlatego ten płacz już przy zapowiedzi.

Cytat Zamieszczone przez wolna Zobacz posta
    właśnie mi uświadomiłaś, że w takich sytuacjach mój ton wypowiedzi nie jest przyjazny raczej wredny, stanowczy, oczekujący podporządkowania się muszę nad tym popracować i pewnie dlatego ten płacz już przy zapowiedzi.
    Mój czasem też bywa, zauważyłam, że jest mi łatwiej kiedy jestem wyspana, najedzona i wysikana (ta... jak dziecko) i kiedy nie czekam na ostatecznego wnerwa, ale jak tylko coś mi lekko przestaje pasować to się tym zajmuję.

Zaciekawiona
    Madisa jak ci się mogę odwdzięczyć no jak? niby to takie oczywiste ale jednak w natłoku codziennych spraw i własnych niedyspozycji uświadomienie sobie tego bywa niemożliwe, dziś cały dzień był bez jęczenia i płaczu wystarczyło w łagodny i przyjazny właśnie sposób wybrnąć z konfliktu i ta np. "chcę żebyś przestała lizać kafelki, bo są brudne, jeśli nie przestaniesz ich lizać będę musiała cie wyjąć z wanny" trzeba było 3 razy powtórzyć żeby panna przemyślała i odpowiedziała, że jednak chce zostać w wannie i nie będzie już lizać. Wszystkie konflikty dziś rozwiązane w miłej atmosferze

edit: tak jest jak piszesz
    Ostatnio edytowane przez wolna ; 24-10-2014 o 21:55

Cieszę się bardzo :cmok:

Moderator Awatar Martulec
    u nas działa na ciągnięcie za włosy, szczypanie, drapanie i inne takie:
    Nie chcę byś mnie ciągnął, chcę byś mnie głaskał albo przytulił, i dotykał delikatnie.
    Zazwyczaj wtedy dostanę jakiegoś głaska.
    Gluś, 09/2012

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów