Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Jak w duchu NVC powiedzieć...

Zamotana na amen Awatar ita
    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    u nas działa na ciągnięcie za włosy, szczypanie, drapanie i inne takie:
    Nie chcę byś mnie ciągnął, chcę byś mnie głaskał albo przytulił, i dotykał delikatnie.
    Zazwyczaj wtedy dostanę jakiegoś głaska.
    Zazdroszczę, że to może być takie proste
    Moja córka (a ma 20mc) ostatnio zaczęła nawet informować ("Chce mame drapać"), więc czasem nie dochodzi do rękoczynów.
    inaczej: franada

mąż 06.09 córka 01.13

Moderator Awatar Martulec
    Cytat Zamieszczone przez ita Zobacz posta
    Zazdroszczę, że to może być takie proste
    Moja córka (a ma 20mc) ostatnio zaczęła nawet informować ("Chce mame drapać"), więc czasem nie dochodzi do rękoczynów.
    Proste? Wiesz jakoś od roku tak mówię i mi w nawyk weszło. Ale początkowo nie skutkowało. Dużo razy trzeba było powtórzyć.
    A teraz jak się zezlosci to pokazuję mu ze można poduszkę uderzyc zamiast mamy albo w bęben bijemy.
    Gluś, 09/2012

Zaciekawiona
    Jak mam w duchu NVC powiedzieć do dziecka kiedy słyszy "spadaj" od dziadka? Taka sytuacja, córka wychodzi do altany tylko w skarpetach dziadek mówi, że zimno i że ma wchodzić do domu, po czym dodaje spadaj stąd.

Moderator Awatar Martulec
    A co czujesz wtedy? Złość? Smutek?
    Można powiedzieć: Boli mnie kiedy tak mówisz do X i proszę Cię żebyś tego nie robił.
    Albo np Chcę byśmy w naszej rodzinie się szanowali, niezależnie od wieku i używali kulturalnych słów.
    Gluś, 09/2012

Zaciekawiona
    w takich momentach to mam ochotę powiedzieć mu sam spadaj, zabrać dziecko i wyjść. Nawet to nie jest złość a nienawiść, chęć odegrania mu się i zakończenia w ten sposób wszelkich kontaktów
    moje uczucia w takich sytuacjach nie pozwalają na wymyślenie niczego sensownego...
    to co napisałaś podoba mi się

Zaciekawiona
    eee, ja bym się tym zupełnie nie przejmowała. to dziadek robi sobie krzywdę. jeśli dziecko zapyta co to znaczy/dlaczego tak dziadek mówi, wyjaśnisz i tyle. wg mnie najlepszym wyjasnieniem jest- bo trochę brak mu ogłady :P niektórzy ludzie tak już mają i w sumie dobrze że dzieci spotykają wszystkie "kolory tego świata".

Zaangażowana Awatar eklerka
    Jestem w tym jeszcze bardzo słaba, więc najpierw wyświetliłam sobie obrazek 4 kroków (żeby było uczciwie po kliknięciu w obrazek przechodzi się na stronę autorki)

I teraz spróbuję: "Kochanie, słyszę, że dziadek jest zły, bo jest zmęczony, potrzebuje wypoczynku i prosi aby mu nie przeszkadzać"

Edit:
    Buahahaha. Myślałam że to 2 przykłady, a to był wytłumaczony kontekst. Więc inaczej:
    "Dziadek zobaczył Ciebie bez butów w altanie. Martwi się, bo chciałby abyś miał ciepłe nogi. Prosi abyś wyszedł po buty szybko"
    Ostatnio edytowane przez eklerka ; 08-02-2015 o 12:58

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Uprawnienia umieszczania postów