Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: impregnat do drewna bezpieczny dla dziecka

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Elayla

impregnat do drewna bezpieczny dla dziecka

Czy ktoś z Was kupował piaskownicę lub drewniane meble dla dzieci w postaci surowej, niezaimpregnowane? Kupiliśmy piaskownicę oraz komplet stolik z dwoma krzesełkami. Teraz mam zagwozdkę, bo nie wiem czym to zaimpregnować, zeby było bezpieczne dla dzieci. Wiem, że zwykłe impregnaty do drewna zdecydoanie odpadają ze względu a zawartośc wielu szkodliwych substancji, które ulatniają sie podczas użytkowania, a także mogą być wchłaniane przez skórę przy bezpośrednim kontakcie. Dokładając do tego fakt, że dziecko potrafi nieraz wbić zęby w takie drewniane mebelki, postanowiłam poszukać impregnatu o jak najbardziej naturalnych składnikach. Po godzinie przeglądania internetu czuję się zagubiona w natłoku informacji. Czy ktoś z Was może zapoznał się juz wcześniej z problemem i może mi polecić konkretne preparaty (do domu zdaje się, ze coś innego niż do ogrodu).

Póki co znalazłam info, że naturalnym impregnatem jest pokost lniany (jednakże uzywa się do pierwszych warstw rozcieńczalnika, czy taki rozcieńczalnik nie zawiera tych szkodliwych substancji?), natomiast impregnowanie zajmuje sporo czasu, bo robi sie je warstwami. Podobno też, ze względu na to, że jest to olej, długo schnie.
    Oprócz tego spotkałam się z opinią, ze dobry byłby olej parafinowy (podobno zdatny do spożycia, ale zawsze wydawało mi się, że parafina to coś sztucznego?)

Prosze pomóżcie!
    Jaś i Antoś mają już 4 lata. Franio ma dwa. Czekamy na Wojtusia

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Elayla
    Chyba juz mam rozwiązanie na piaskownicę. Okazuje się, że stare i dobre. Doradził mi mój tata. Użyję pokostu lnianego rozcieńczonego na pierwsze warstwy terpentyną, która równiez jest naturalna.

Nie mam jednak pojęcia czym polakierować mebelki do pokoju. Powyższy zestaw równiez by się sprawdził, ale jest baaardzo czasochłonny i bardzo długo schnie, więc wolałabym coś szybszego, zwłaszcza że olej konieczny jest na zewnątrz do ochrony przed wilgocią, a we wnętrzu nie jest to konieczne.
    Jaś i Antoś mają już 4 lata. Franio ma dwa. Czekamy na Wojtusia

Zaangażowana Awatar randia
    Terpentyna jest bezpieczna dla dzieci? Przecież terpentyna ma zawsze na opakowaniu wielki czarny x na pomarańczowym tle, jej spożycie może uszkodzić płuca, a opary są trujące (chyba,że się mylę?). Sam fakt, że jest naturalna IMO niewiele znaczy - w naturze występuje wiele niebezpiecznych toksyn. Nie jestem też chemikiem, ale wydaje mi się, że nie występuje ona w takiej postaci w naturze, ergo jest tak samo naturalna jak każda substancja chemiczna...
    Spożywanie oleju parafinowego w niewielkiej ilości nie jest szkodliwe, olej ten tez nie jełczeje i powszechnie używa się go do zabezpieczania drewna - wydaje mi się to znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Można użyć rafinowanego jadalnego - też zabezpieczy, ale tu nie wiem jak z jełczeniem.
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

opiekun FB
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar letka
    Grzechotki widziałam impregnowane woskiem pszczelim, ale to z pewnością drogi interes
    Wróciłam...Czy się odnajdę po detoksie?

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Jagna
    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Nie mam jednak pojęcia czym polakierować mebelki do pokoju. Powyższy zestaw równiez by się sprawdził, ale jest baaardzo czasochłonny i bardzo długo schnie, więc wolałabym coś szybszego, zwłaszcza że olej konieczny jest na zewnątrz do ochrony przed wilgocią, a we wnętrzu nie jest to konieczne.
    Nie wiem jak bardzo naturalnego produktu szukasz, ale jest swietny lakier, ktorym lakieruje materialy montessori i zabawki dla dzieci w przedszkolu
    Jest bezpieczny- ma atesty do malowania zabawek i mebli dzieciecych, wydajny, trwaly (mieszanka akrylowego i poliuretanowego) i szybkoschnacy (20 minut suchy w dotyku, 1h miedzy warstwami)
    Altax sie nazywa i mozna go kupic z Castoramie. Ja kupuje male puszeczki po jakies 13 zl.
    Z tym, ze nie wiem czy jest kolorowy, bo ja kupuje bezbarwny

http://www.altax.pl/produkty/altax-s...chnacy-lakier/
    Jestem dyrektorką przedszkola- rozbrajam miny, gaszę pożary, przemieniam świat
    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12.04.2015

Uprawnienia umieszczania postów