Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 121 do 139 z 139

Wątek: Robimy wielkie bańki mydlane!

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Tasia
    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Weźmiesz te patyki na zlot?
    no ba! czekają na zapakowanie
    Tadzio 6.X.2012 i Munio 4.08.2014

Pasjonatka
    super pomysł, muszę wykorzystać patent!
    P 06.2008, N 08.2012

Moderator Awatar ania
    Ekstra!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Pasjonatka
    Ktoś może podpowie gdzie w Wawie (najlepiej na Woli) można kupić na szybko alkohol izopropylowy? Wcześniej robiłam z wódką, ale słabo mi się potem mieszało z wodą (wychodziły lane kluski ), może z tym alkoholem byłoby łatwiej
    P 06.2008, N 08.2012

Pasjonatka
    Jakby co - alkohol zakupiony, rozrabiało się o niebo lepiej, bańki byłyby chyba niezłe (zdążyłam zrobić kilka sztuk i zaczęło lać a potem z płynu rozcieńczonego deszczem już były słabawe)... ALE potem co nieco przeczytałam o substancji:
    "2. Identyfikacja zagrożeń.
    Produkt wysoce łatwo palny. Działa drażniąco na oczy. Pary mogą wywoływać uczucie senności i zawroty głowy.
    4. 4. Pierwsza pomoc
    Przy kontakcie z oczami:
    przepłukać dużą ilością wody przez co najmniej 10 minut przy szeroko odchylonej powiece, skontaktować się z
    okulistą.
    Przy kontakcie ze skórą:
    zmyć dużą ilością wody, natychmiast zdjąć zanieczyszczone ubranie.
    Przy spożyciu:
    podać dużą ilość wody, unikać wymiotów, natychmiast wezwać lekarza. Podać węgiel aktywny (5-10 g). Płukanie żołądka.
    Nie podawać mleka.
    Przy wdychaniu:
    zapewnić dostęp świeżego powietrza, jeśli konieczne zastosować sztuczne oddychanie."
    No to dziękuję, wracam do wódki...
    P 06.2008, N 08.2012

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Tasia
    ane-eta mi też wychodziły kluski, ale ostatnio rozrabiałam tą początkową papkę z wodą w systemie 1 łyżeczka wody - mieszać-1 łyżeczka wody-mieszać i kluchy nie powstały - no ale za to straaaaaasznie dłuuuuuugo to trwało

Pasjonatka Awatar Ronja
    W weekend na wsi zrobiłam te bańki ze skrobią. Nawet wychodziły, choć nie bardzo wielkie.
    Wielkie dzięki za wątek, Samasia

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    Wysłałam B. po gumę guar i zamierzam dziś pierwsze testy robić.

Przedwczoraj spotkałysmy z Niunią na spacerze miła panią z michą płynu własnej roboty i osprzętem do baniek- plastikową obręczą i drugą obręcza, ale wewnątrz z małymi, jakby "trzepaczką", no i patyki ze sznurkami też. Niunia bawiła się do wykończenia płynu!

U Dziadków powinnna być resztka mojego alkoholu izopropylowego, to nawet wódki nie będę musiła kupować
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Pasjonatka Awatar Ananke
    Zrobilam plyn z guma gur i wodka. Bez problemu sie rozmieszalo. Banki sa genialne! Plyn odstal dwa dni (nie bylo pogody) i dzisiaj byla pierwsza rpoba. Nie wiem kto mial wiecej frajdy, ja czy dzieci :-) I dzieki za patent ze s[pinaczami biurowymi na patykach - sprawdzil sie super.
    A.02.2010 T.06.2012

Pasjonatka Awatar luliluli
    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Zrobilam plyn z guma gur i wodka. Bez problemu sie rozmieszalo. Banki sa genialne! Plyn odstal dwa dni (nie bylo pogody) i dzisiaj byla pierwsza rpoba. Nie wiem kto mial wiecej frajdy, ja czy dzieci :-) I dzieki za patent ze s[pinaczami biurowymi na patykach - sprawdzil sie super.
    Ananke gdzie na naszym podworku sie gume kupuje? Ebay da rade?
    M 2010
    F 2012

Pasjonatka Awatar Ananke
    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Ananke gdzie na naszym podworku sie gume kupuje? Ebay da rade?
    A tego nie wiem, bo kupilam w Polsce na allegro (akurat mama paczke slala to dorzucila). Chyba widzialam na amazonie, ale drogo bylo. Ebay nie sprawdzalam. Pewnie jest.
    A.02.2010 T.06.2012

Pasjonatka Awatar luliluli
    Dziekuje
    M 2010
    F 2012

Zrobiłam według drugiego przepisu Samasi. Tylko niestety coś mi nie wyszło, bo w pewnym momencie za szybko mi się woda wlała i glut zamiast powoli gęstnieć rozbił się na małe kawałki i tak pozostał... Mimo, to bańki były świetne! Dołaczyła do nas siąsiadka z 2,5 rocznym synkiem i wszyscy puszczali bańki. Zrobiłam tylk litr i o 3 litry za mało, bo się szybko skończył.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Na działce prawie codziennie było "bańkowanie". Przepis Samsi. Najładniejsze nam wychodziły, gdy przez noc do miski z płynem nakapało deszczówki
    Nasze bańki nie powalają wielkościa, ale za to zabawa- przednia!

Bańko-wąż

świat przez bańkę:

Grona baniek:

Przyznam, że i ja miałam z bańkami fantastyczną zabawę

Zaangażowana
    A czy ktoś może mi powiedzieć ile to łyżeczek guar i sody? Niestety nie mam wagi

Cytat Zamieszczone przez nessa Zobacz posta
    A czy ktoś może mi powiedzieć ile to łyżeczek guar i sody? Niestety nie mam wagi
    Dodaję na zasadzie, że 1 łyżeczka=1 gram i nie przywiązuje się zbytnio do dokładności i wychodzą nam coraz lepsze

Zaciekawiona
    Dziewczyny, zrobilam ostatnio banki z przepisu z gum aguar i już chyba nigdy nić innego nie zrobię. Sa boskie, wielkie, trwałe.
    Mam natomiast pytanie o obręcze - da sie z czegoś zrobić metodą DIY małą obręcz, taką 10 cm na przykład? Tak żeby trzylatek umial to sam obsłużyć w jednej łapce, nie rozlewając płynu?
    Oglądałam te obręcze Turban - fajnie wyglądają tylko sa za duże... Mam takie zupełnie małe ( z odzysku z plynów kupowanych na odpuście) i dużą pętle do mega baniek. A taką 10 cm plastikową mi własnie młody złamał, a w weekend chciałam się poudzielać "publicznie" bańkowo
    M 2000, P 2003, F 2013

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Tasia
    ja chłopakom zrobiłam z wyciorów (drucików kreatywnych). Zdały egzamin, ale co jakiś czas musiałam je prostować, bo z powyginanych bańki nie chciały wychodzić, ale za to delikwenci puszczający byli umiarkowanie mokrzy, co przy ich możliwościach odczytuje jako sukces

Dziewczyny, chciałam Was ostrzec, że w przypadku przepisu samsi, z którego korzystam już drugi sezon, kolejnośc jest wazna. Wczoraj w ramach experymantu (nie byłabym sobą ) wsypałam kwasek cytynowy przed płynem Fairy. Zapieniło się i... bańki nie wychodziły, Dzieci tylko rozrzucały zielone gluty (taki Fairy Niunia wybrała na to lato) wszędzie dookoła. Wylałam i dzis bede się trzymać przepisu.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567

Uprawnienia umieszczania postów