Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dobry film z kangurkiem

Pasjonatka Awatar samuela

Dobry film z kangurkiem

Możecie podrzucić jakiś dobry filmik z kangurkiem? Nie wiązałam tego nigdy i chyba pora się nauczyć. Potem jeszcze z doradcą skonsultuję, ale to już na dziecku, a nie na miśku .

Moderator Awatar cynthia
    Iza nagrała imo superowy, bez mówienia, ale dokładnie pokazane krok po kroku co robić:

Doradca Noszenia Clauwi®
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"

Początkująca
    Ten też jest fajny, z napisami po angielsku.
    http://youtu.be/g-Z8-0hOX0o

Zaangażowana Awatar zawsze_zielona
    Czy dziecko w kangurze tak wysoko ma byc? Mam wrazenie, ze glowka jest pod sama broda.
    Moje dziewczynki: Celine 16/05-2011 i Signe 22/06-2015

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Cytat Zamieszczone przez zawsze_zielona Zobacz posta
    Czy dziecko w kangurze tak wysoko ma byc? Mam wrazenie, ze glowka jest pod sama broda.
    Dziecko ma być na takiej wysokości, żeby było Ci wygodnie - nie zasłaniało widoku i nie ograniczało ruchu głowy z jednej strony oraz nie ograniczało ruchów nogami i zginania w pasie z drugiej strony.
    Zazwyczaj to nie niżej niż swobodny całus w czółko i nie wyżej niż proste cmoknięcie w czółko

Przy kangurku za wysokie zamotanie noworodka (zwłaszcza przy większym biuście) powoduje trudności z uzyskaniem ładnego ułożenia kolanek - więc kolanka mają się swobodnie mieścić pod biustem, to też może być swoisty wyznacznik wysokości - czy nie "kłują" w piersi... Maluch ma mieć nogi pod biustem a "kłaść się" na piersiach - tak bardzo z grubsza, bo rzecz jasna chodzi nam o ładne zaokrąglenie pleców i przyleganie całego ciała do rodzica...

Dla osoby która zamierza sama się nauczyć zazwyczaj polecam ten filmik, chociaż to bardziej instrukcja w obrazkach niż filmik-filmik...
    https://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA

Osobiście wolę najpierw ułożyć materiał na ramionach a dopiero potem włożyć w niego dziecko, można też przygotowywać tobołek i po prostu tobołkiem kłaść sobie malucha z przodu, jak wola

Ułożenie kolanek warto zweryfikować zanim zawiąże się pasy na węzeł, bo po zawiązaniu często po prostu nie widać czy coś nam się nie poluzowało.

I zauważyłam, że czasami rodzice mają problem z sięgnięciem z tyłu do zewnętrznej krawędzi chusty - wtedy można złapać za wewnętrzną, przełożyć rękę do przodu takim ruchem jak pokazuje się dzieciom , że się nie ma niczego w schowanej za plecami dłoni i marszcząc połę w ręce przesunąć wewnętrzną krawędź w stronę swojego łokcia docierając do zewnętrznej - i wtedy dociągać.
    Jak to się zrobi powoli krok po kroku raz - to zazwyczaj już wiadomo na czym myk polega, ja go czasem nazywam "ruchem kelnerskim" (a może jest taka nazwa?) bo jak się to zrobi szybko i w powietrzu to to całkiem widowiskowo wygląda
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar gruszka
    OT Mayka jestem zawsze pod wrażeniem Twoich opisów!
    Marcysia 11.2013

Zaangażowana Awatar zawsze_zielona
    Mayka1981, swietny opis
    Bardzo dziekuje
    Moje dziewczynki: Celine 16/05-2011 i Signe 22/06-2015

Uprawnienia umieszczania postów