Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: kinderbal - jakie atrakcje :)

Chwyciła bakcyla Awatar Queilla

kinderbal - jakie atrakcje :)

W sobote organizujemy z mężem przebieranego grilla dla dzieci naszych i znajomych Każdy będzie przebrany za bajkowe postaci, będzie jedzonko dzieciowe, dla dorosłych pewnie też się znajdą przysmaki :P Zmierzam do tego, że zastanawiam się nad atrakcjami, dzieci w różnym wieku są od 2 do 10 lat WYmyśliłam na razie:
    - samasiowe bańki
    - konkurs przechodzenia pod coraz niższa linką
    - poza tym maja u nas na ogrodzie trampoline, hustawki, piaskownice, zjeżdżalnię

co jeszcze można wymyślić fajnego dla takiego mieszanego towarzystwa?

Administrator Awatar agatkan
    Balony i zwierzaki z nich
    Walentynkowa Mrysia 2011

"if you can dream it you can do it" walt disney

Wpadła po uszy Awatar kustafa
    podchody

OOO Balony spoko, moze by butle z helem skombinowac

Na podchody chyba za mali sa w wiekszosci

Administrator Awatar agatkan
    Cytat Zamieszczone przez Queilla Zobacz posta
    OOO Balony spoko, moze by butle z helem skombinowac

Na podchody chyba za mali sa w wiekszosci
    Nawet bez helu te takie dlugie do robienia roznych zwierzakow mieczy i innych rozności dzieciakom sporo frajdy sprawiaja na ktorymś z pikników krakowskich byly tylko te dlugasne balony bez robienia żadnych zwierzakow a dzieciaki miały pełno radochy

Jeszcze malowanie buzi mi do głowy przychodzi i klanza jeśli uda Ci sie skombinować
    Walentynkowa Mrysia 2011

"if you can dream it you can do it" walt disney

Zaangażowana Awatar urticea
    ooo! właśnie miałam założyć podobny wątek!
    Ostatnio edytowane przez urticea ; 31-07-2014 o 21:17
    08.2011 i 04.2014

Wpadła po uszy Awatar ewa
    Coś w rodzaju gry miejskiej czy zabawy w pirackie poszukiwanie skarbu (koniecznie z mapą). Na końcu skarbem okazuje się być słoik zakopany w ziemi a w nim słodka niespodzianka. Rewelacyjnie się sprawdziło na urodzinach, na których byłam z dziećmi.
    Dzieci lubią zajęcia kulinarne, wszelkie, nawet robienie napojów.
    Na ogrodzeniu wieszałam na imprezach wielki karton i dawałam farby do artystycznego wyżycia się

Zaangażowana Awatar danae
    agatkan, tak! malowanie twarzy zdecydowanie! to frajda, nawet jeśli malujący są nieudolni:P
    może też jakiś stoliczek plastyczny? jeśli was to zachęci to można bardzo dużo, od zwykłych wydrukowanych kolorowanek i kredek, przez naszyjniki z makaronu, do (najbardziej brudnego ale przy tym najbardziej radosnego) robienia farb i malowania nimi (patent tu: http://gagatkitrzy.blogspot.com/2014...-i-troche.html)

no i obowiązkowo słomki, duuuużo słomek

jak zbierze się grupka starszych dzieci (tak z 6+, oblatanych bajkowo), to tematycznie możecie pobawić się w "kim jestem" w wariancie bajokwym (trzeba przygotować karteczki samoprzylepne, na każdej wypisać jakąś postać z bajki (shrek, mama muminka, kopciuszek itp) każdy uczestnik dostaje karteczkę, na czoło lub plecy, byle nie widział co tam jest. Trzeba odgadnąć kim się jest, zadając pytania tak/nie, podchodząc do innych - dla porządku najłatwiej ustalić, że jednorazowo zadajemy jedno pytanie i na jedno odpowiadamy, potem podchodzimy do innej osoby) - dorośli też mogą się przy tym nieźle bawić

dla wszystkich - może jeszcze konkurs z rzutem do celu (można regulować odległość w zależności od wieku, a najmniejszym mogą pomagać rodzice) albo jakieś typu: dzielimy się na dwie drużyny i na czas układamy np. sznur z butów (kto ułoży dłuższy wygrywa, albo wygrywa ten kto pierwszy ułoży cały, nieprzerwany sznur ze wszystkich butów w grupie)

albo jakaś zabawa w szukanie skarbu? można by zapakować jakieś drobne pierdółki/przysmaki w imienne paczuszki, włożyć wszystko do jednej większej i ją ukryć... jeden z dorosłych przyszedłby powiedzieć o co chodzi i dał wskazówkę, że więcej powie im np. pani w różowych butach. Jak dzieci ją znajdą, dostaną kolejną wskazówkę i usłyszą, kogo odnaleźć by usłyszeć następną - i tak przez kilka osób - starszaki pociągną resztę w dobrym kierunku i podpowiedzą, średniaki będą się cieszyć i pewnie też dadzą radę kombinować, a najmłodszym się udzieli atmosfera ogólnej euforii i biegania, powinni dać radę w grupie a na koniec radość pewnie u wszystkich będzie, jak już w końcu znajdą wór schowany pod schodami czy tam w szopie na narzędzia
    Tutek 30 XII 2012 i Zoe 13 ​II 2015

Junior Admin Awatar Meta
    Kot w worku. Osoba ma zasłonięte oczy i losuje z worka przedmiot. Musi go rozpoznać.

Muzyka stop - wszyscy tańczą, kiedy muzyka się zatrzymuje, wszyscy stają. Przegrywa ten, kto ostatni.

Muzyka stop - siadamy na krzesła, których jest o 1 mniej niż uczestników.

Taniec z balonami. Dzieci stoją w parach, mają utrzymać między sobą balony - czołami, brzuchami, czym tam mogą, byle bez udziału dłoni
    Odkurzyłam wałeczek
    Będą pierogi z truskawkami!!!

Pasjonatka Awatar luliluli
    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Kot w worku. Osoba ma zasłonięte oczy i losuje z worka przedmiot. Musi go rozpoznać.

Muzyka stop - wszyscy tańczą, kiedy muzyka się zatrzymuje, wszyscy stają. Przegrywa ten, kto ostatni.

Muzyka stop - siadamy na krzesła, których jest o 1 mniej niż uczestników.

Taniec z balonami. Dzieci stoją w parach, mają utrzymać między sobą balony - czołami, brzuchami, czym tam mogą, byle bez udziału dłoni
    Na same wyobrazenie tego zaczyna mi sie smiac buzia
    M 2010
    F 2012

Wpadła po uszy Awatar jul
    z takich może być jeszcze taniec w parach na gazecie - stop muzyka i gazeta na pół... Na imprezach, na których byłam, zazwyczaj wygrywała para dziecko starsze z maluchem - na koniec starsze podrygiwało na jednej nodze trzymając młodsze na rękach...
    Jasiek - córka najpierwsza (I 2009) - syn średni (VIII 2010) - syn mniejszy (II 2013)

Pasjonatka Awatar paulina
    Ostatnio byłam z dziećmi na balu w ogrodzie- papierowy obrus zawieszony na ścianie do odbijania rąk, basenik do chlapania
    Największy hit to było szukanie skarbu- tata solenizantki zakopal w piaskownicy skrzynkę z lodami i dzieciaki miały radoche- tylko zakopywal chwile przed poszukiwaniem i kazał wszystkom zamknąć oczy
    Kokoszka 12.2010
    Kokos 11.2013
    Fi 3.2016

Pasjonatka Awatar just
    niedawno na imprezie w parku była strecz-folia rozciągnięta między drzewami i malowanie na niej, czasami jednocześnie z dwóch stron, fajne to, farby splywają, kolory się mieszają a na to wszystko spadł deszcz potegując efekty

Super dziewczyny dzięki za pomysły ALe będzie czad

opiekun FB
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar letka
    Szukanie skarbow?
    Wróciłam...Czy się odnajdę po detoksie?

Wpadła po uszy Awatar grazyna
    Nie czytałam odpowiedzi wyżej, ale miesiąc temu coś podobnego zorganizowałam i sprawdziły się:
    - balony do napełniania wodą i bitwa balonowa
    - małe figurki, kamienie i generalnie różne drobne elementy zamrożone w pojemnikach z wodą - zadaniem dzieci było to wydobyć
    - lista ze zdjęciami kwiatów, liści, owoców, kamieni, patyków - zadaniem dzieci było odnaleźć wszystkie pozycje z listy
    - kino w plenerze, to wieczorem dopiero, puściliśmy z rzutnika bajkę
    - zabawa w "zgadnij co jesz" - zawiązane oczy i rozpoznawanie smaków
    Tymon 15.02.2011 i Antonina 27.07.2015

Początkująca
    Potwierdzam, szukanie skarbu to zawsze hit imprezy, robiliśmy już na różne sposoby, z mapą, ze wskazówkami, ze strzałkami, zakopane, zawieszone na drzewie itd. Nawet w listopadzie jest super - ciemno, rozdajemy dzieciakom latarki i kompasy.
    Wczoraj na urodzinach rozbójnik ukradł cukierki i trzeba było go wytropić, pogubił trochę po drodze i zostawił listy w stylu "Tu mnie nie ma ha ha ha".
    Mieliśmy też rozłożony namiot, dmuchane materace do robienia fikołków, stanowisko z klockami Lego i zabawę w Baba Jaga patrzy, więcej nie zdążyliśmy - bańki od Samasi zajęły większość czasu.
    Raz na urodziny córki kupiliśmy suchy lód - to było szaleństwo, bardzo polecam na imprezy.
    Na letnie imprezy świetnie się sprawdzi basenik z wodą (tylko trzeba wyznaczyć osobę dorosłą do pilnowania), polewanie wężem i ślizgawka na folii (tę na pewno wypróbujemy następnym razem), wcześniej trzeba uprzedzić, żeby dzieci wzięły stroje kąpielowe i coś do przebrania.
    córki: 10.08.2003, 31.07.2009; synowie: 25.11.2006, 10.06.2012

Zaangażowana
    a gdzie kupujecie take balony na bomby wodne.. bo od tygodnie nie mogę nigdzie znaleźć?
    U koleżanki Ali był kiedyś basenik z żelowymi kulkami.. takimi co się kwiatki do tego wsadza zamiast do ziemi- to był szał. Kolorowe i super w dotyku. Tylko też nie wiem gdzie takie zakupić :-(

Moderator Awatar okoani
    100kropek - Te kulki nawadniające (bo chyba o to chodzi) bywają w Biedronce za grosze na przecenach
    wiosenna córa (2011) i zimowa córa (2014)

Zaangażowana
    Zdaża mi się bywać w biedronce.. nawet dosyć często ale jakoś na nie nie wpadłam.. widać patrzyłam tam gdzie nie trzeba!
    Dzięki będę czatować!
    edit bomb zatrzęsienie znalazłam na allegro.. zresztą kulki też na promocji są jakieś
    Ostatnio edytowane przez 100kropek ; 01-08-2014 o 15:40

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów