Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69

Wątek: Skąd się dowiedziałyście, że istnieje w ogóle coś takiego jak chusty?

Zamotana na amen Awatar Mayka1981

Skąd się dowiedziałyście, że istnieje w ogóle coś takiego jak chusty?

Pamiętacie skąd miałyście pierwsze info nt tego, że jest na świecie coś takiego jak chusty do noszenia dzieci - i Waszą reakcję?

Ja pamiętam był taki kalendarz ciąży na edziecku, wpisywało się datę porodu i potem można było śledzić co w którym tygodniu i miesiącu się dzieje i w którymśtam momencie w ramach "opowieści co potem" było jakieś takie info, że można nosić w chuście i że to wygodne jak się wózkiem nie da gdzieś wjechać czy coś w tym stylu...

Pamiętam że stwierdziłam, że to całkiem fajne i że pewnie spróbuję - ale jakoś na tyle mnie to nie zainteresowało aby od razu zacząć szperać w poszukiwaniu kolejnych informacji - ot potrakowałam to jako gadżet "na później" ale nie must-have i niezbędny element wyprawki - jaka ja głupia byłam...

Edit - a potem jak szukałam to najpierw trafiłam na stronę polekontu gdzie się wyedukowałam w kwestii elastyczna czy tkana (w stronę elastycznej natenczas...), potem dopiero trafiłam na kawałek szmaty a stamtąd na chf, a pierwszą tkaną kupiłam przez forum od Bushido w maju 2009roku to było...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-10-2014 o 12:14
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Junior Admin Awatar Kasia.234
    Jeszcze przed ciążą z Grzesiem podczytywałam bloga dziewczyny, która miała bliźniaki i nosiła je (ona i mąż) w MT. Jak Grzesiu miał chyba 2 miesiące to trafiłam za jakimś przepisem na wegedzieciaka - a tam posty andziulindzi (? chyba dobrze pamiętam) i w stopce miała linka z opisem "moje ulubione forum" - kliknęłam z ciekawości a to był odnośnik do CHF. Jeszcze w międzyczasie rozważałam zakup chusty, ale zaczynałam szukać na allegro, kierując się m.in. ceną - wstępnie wytypowałam jakąś torbę na dziecko, już nie pamiętam firmy. Jak weszłam na CHF to poszukałam opinii o niej i szybko zmieniłam zdanie, poszłam w chusty

Moja pierwsza to nati diament z bambusem, wprawdzie kupiona przez forum, ale lokalnie, więc udało się spotkać z dziewczyną, która sprzedawała i coś tam dowiedzieć od niej
    Grześ 2009 Agatka 2012

Moderator Awatar Amparo
    To było jeszcze w czasach, kiedy dziecka nie chciałam i nie miałam w planach. Albo w telewizji, albo w jakimś czasopiśmie była wspomniana chusta, ale chusta-worek na dziecko. Pomyślałam sobie, że to rewelacyjna sprawa i zapamiętałam. Jak już chęć na dziecko się pojawiła, wiedziałam, że będę nosić w chuście. Szukałam informacji i tak dowiedziałam się, że jednak nie worek na dziecko, a chusta wiązana. I tak to pod koniec pierwszego trymestru ciąży chusta była moim pierwszym dzieciowym zakupem ever.
    Bartek, 3.04.2009

Pasjonatka Awatar Tola
    Matka.kobitka mnie zindoktrynowała

Pasjonatka Awatar slonetshko
    O ja...nie pamiętam, dawno to było, jakieś 6 lat temu :P
    A na poważnie, pierwszą chustę zobaczyłam na blogu Alicji Dyrdy, nosiła wtedy małego Franka. Pół roku później, jak mieszkałam w Finlandii, przyjaciółka pokazała mi swoją i trochę o tym opowiedziała.
    Pamiętam Polekont! I też jakoś dałam się wtedy wkręcić w elastyka Pierwszą tkaną kupiłam jakoś w grudniu 2008 od ani-mamy-alexa...
    Ależ to zamierzchłe czasy

Zamotana na amen
    Wstyd sie przyznac, ale kiedys, dawno temu kupilam bratu dla dziecka wisiadelko. Jakies francuskie, nie pamietam nawet co to bylo. (Brat zaczal rozmnazac sie duzo wczesniej).

A ja.... coz, zwiazalam sie z facetem z Afryki, no i wiecie... mielismy forum takie, o mieszanych zwiazkach i jakos te chusty wyszly naturalnie, zwazywszy na tradycje partnerow. Poczatkowo elastyczne, o tkanych w ogole wtedy mialam bardzo blade pojecie

A moja pierwsza, teraz widze ze troche pomylka, no ale coz to LL elastyk wlasnie. Nie pamietam rozmiaru, ale ledwo sie wiazalam (rozmiar 42 wtedy bylam) no i goraco nam bylo. Pozniej calin bleu od znajomej, czekoladowa, dlugasna. Bardzo zle wiazalam, z przodu (teraz widze ze to taki kiepski kangurek byl), a ze dziec juz polroczny i ciezki jak cholera to mi sie odwidzialo. Na czas jakis.
    Ale wrocilam bumerangiem na chustoforum, bo z dwojgiem i nawet podwojnym philem/tedsem nie zawsze bylo wygodnie. A CHF nie pamietam kto mi polecil.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Moderator Awatar okoani
    Po raz 1szy zetknęłam się z chustami bodajże na forum o NPR, wpierw zainteresował mnie wątek pieluch wielo, ale to zazwyczaj nieodłączne jest Szybko trafiłam na ChF, ale od początku byłam na "nie", tzn. wiedziałam, że nie dam rady motać te kilometry materiału. Natomiast zainteresowały mnie nosidła i tak zagościło u mnie Ergobaby. Chusty spróbowałam dopiero przy drugiej córce - bawełniana grecja, ale tylko upewniłam się, że to nie dla mnie. Za to bardzo sobie chwalę MT i nosidła
    wiosenna córa (2011) i zimowa córa (2014)

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Dowiedziałam się o chustach od mojej siostry która jakieś 7-8 lat temu kupiła sobie tkaną natkę i elastyk babylonia. Jak zobaczyłam jakie to fajne móc robić mnóstwo rzeczy z dzieckiem to wiedziałam, że też będę tak chciała. O czym nie wiedziałam to o tym, że chusty mogą kosztować ponad 200 złotych i że można mieć więcej niż dwie
    Grubcio 23/12/2013
    Syrenka 29/12/2015

Pasjonatka Awatar martyna
    od donkaczki

Moderator Awatar bydzia
    sowa mi powiedziała
    2004 = K 2008 + Z 2010

Zaangażowana Awatar randia
    o chustach w ogóle z polityki. nie pamiętam o czym był artykuł, ale na fotce było dwóch ojców w maluchami w chustach i powiewały im z przodu długaśne ogony. Wtedy stwierdziłam, że niemężowi tez tak będą powiewać
    Na chustoforum trafiłam, bo chciałam kupić chustę - kupiliśmy elastyka, ale szybko potem pierwszą (i jak nam się wydawało ostatnią) tkaną - nati diament bambus.
    pamiętam, że jeszcze przed ciążą przymierzaliśmy babybjorn w sklepie
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

Pasjonatka Awatar Melissa
    od grimmy

Pasjonatka Awatar just
    Kojarzę, że widziałam mamy noszące.

Ale do mojej świadomości dotarło to na zajęciach szkoły rodzenia, Reni nas od razu skierowała na forum.

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015

od mojej kumpeli, która będąc aktywnie podróżującą mamą, pakowała zarówno starszego (urodzonego w 2005), jak i młodszego (rok później) w chustę - na początku w elastyk, ale szybko przerzucila się na tkane. pamiętam jak mi pokazywała chustę Babylonii - wtedy na allegro można było kupić tylko je i może pierwsze natki?

natki na pewno można było kupić jakiś rok później (jakoś w 2007?), bo zrzucałyśmy się wtedy z kilkoma dziewczynami na chustę dla kolejnej świeżo upieczonej mamy w naszym gronie, byłyśmy już uświadomione przez pionierkę czyli A. i wybrałyśmy piękną tkaną natkę w płomiennych odcieniach.

ale o istnieniu tak silnie skoncentrowanego towarzystwa chustowej adoracji dowiedziałam się dopiero jak urodziłam i zaczęłam nosić Tadzia. razem z ciotką Denay, która miała syna w tym samym wieku wsiąkłyśmy w chustowanie, spędzając dużo czasu na plotkowaniu przez skajpa o didymosie i to ona mi powiedziała, że jest taka miejscówka w sieci jak chusty.info - zarejestrowałam się z początku głównie w celach merkantylnych:-)
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 10-10-2014 o 14:25

Zaangażowana Awatar szpilewska
    Nie pamietam skąd. W ciąży z Zosia przeglądałam Internet i jakoś tak. Najpierw trafiłam na mt a potem po nitce do Oleńka na chusty.

Zaciekawiona Awatar mrt
    jak Tosia się urodziła to mama sprawiła mi chustę - tylko że wyczytała, że najlepiej z lnem, bo będzie na dłużej i taką mi kupiła... Nijak tego zawiązać nie umiałam i rzuciłam w kąt, nie nosiłam córki. W drugiej ciąży doedukowałam się, byłam na darmowej lekcji wiązania w związku z tygodniem bliskości i tam nauczyłam się jak dociągać chustę - stosik zaczęłam kompletować w ciąży, no i Jeremiego noszę cały czas
    T 06.08 J 03.13

Zaangażowana
    ja znalazłam info u chustach w czeluściach internetu jak okazało się, że moje dziecię jest egzemplarzem nieodkładalnym pierwszą chustę pożyczyłam od poznańskiego Stowarzyszenia chustowego później kupiłam już swoją chustę

Pasjonatka Awatar mi.
    Ja sie dowiedzialam widzac Jacka Porebe z Synkiem w miodowej (kolkowej?) chuscie na wernisazu. Wiele, wiele lat temu.

Ja chyba z opisu Iwki na gadu-gadu, miała coś o chustowych spotkaniach, warsztatach czy coś... ja byłam w ciąży i się zaciekawiłam...
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe niestabilna :P

Moderator
    Koleżanka mi poleciła stare szmaty żebym się z pieluch wielo poedukowała....
    Jakub 16.09 2013 i kwiecień 2018

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów