Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dziecko nadruchliwe w szkole.

Chwyciła bakcyla Awatar erithacus

Dziecko nadruchliwe w szkole.

Wiedziałam o tym od samego początku, już od niemowlęctwa nie umiała usiedzieć pól minuty w bezruchu. Jakoś się do tego wszyscy przyzwyczailiśmy, nauczyliśmy z tym żyć. Aż tu nagle bęc. Po miesiącu w pierwszej klasie rozmowa z panią, Zuzia odstaje od grupy, nie potrafi dokończyć zadanej pracy, wiecznie buja się na krześle, spada z niego, wyrywa się do odpowiedzi, porządkuje piórniki kolegom wokoło. Przy tym jest bystra, inteligenta, ma duży zasób słownictwa, szybko się uczy. W szkole - to dziecko katastrofa.
    Nie radzi sobie z tym wtłaczaniem w ramy. Od tygodnia ma tiki.
    Jak jej pomóc?
    Wybieramy się do psychologa, tylko czy trafimy na dobrego.. Więcej zaufania mam do Was.

Początkująca
    Doradzić nie umiem ale będę podczytywać. Mój Starszy też taki "energetyczny", tyle że jeszcze ostatni rok w p-kolu. Ale już sie zastanawiam jak będzie w szkole?
    Ant '09, Mac '11

Zaangażowana Awatar m.m.
    zupełnie intuicyjnie
    - posadzić ją na środku klasy żeby jak najwięcej widziała - nie będzie się oglądać do tyłu co robią inni
    - pozwolić jej na lekcji gnieść gniotka albo plastelinę, ew kostkę rubika
    - pozwolić rysować w osobnym zeszycie
    - nie wypominać że nie skończyła pracy, chwalić im zrobi więcej
    - organizować więcej zadań realizowanych przez grupę gdzie każdy ma swoje podzadanie a nie zadania równoległe w wyznaczonym czasie
    - angażować ja do zadań przerywników np. wytarcie tablicy , rozdanie/pozbieranie kartek od wszytskich dzieci, wyrzucenie śmieci
    - dać lizak na patyku do zgłaszania się
    Z całego serca życzę aby Pani chciała się zaangażować w zmianę a nie udowadniała jaki to problem.
    Niewydolność naszego systemu edukacji mnie poraża i przeraża.
    Rodzicielstwo nie Twoje ego ma budować. Nie o Ciebie tu chodzi.

Na szczęście pani nie ma zamiaru udowadniać. Właściwie to ja zainicjowałam rozmowę, bo chciałam powiedzieć jej o tych tikach. I przy okazji pani powiedziała mi o swoich obserwacjach i interesowała się, czy ja to też widzę w domu. Raczej tłumaczyła mi się dlaczego nie może poświęcać jej tyle czasu ile potrzebuje. W ogóle pani wydaje się rozsądna. Ujęła mnie brakiem zadań domowych (no, prawie) i zaleceniem noszenia ulubionego pluszaka tak długo, jak dzieci tego potrzebują.

O gniotku myślałam, ciekawe czy to by pomogło. Fajny pomysł z tym rysowaniem. Obawiam się tylko, że wtedy zupełnie by nie pisała literek. Spróbuję jednak pani to zasugerować, może coś pomoże. No i z tym przesadzeniem, fakt, siedzi w pierwszej ławce.
    W domu zagryzam zęby, kiedy ma do wykonania jakieś zadanie i w ciągu trzech minut potrafi przerwać czynność pięć razy. Nie zrzędzę (chociaż w środku mnie nosi), chwalę za wykonanie.
    A co robić z tikami? Przytulam (bo to lubi), daję wyciszające zajęcia i czasem jest lepiej. Ale wieczorem albo zaraz po powrocie ze szkoły to aż przykro na nią patrzeć.

Moderator Awatar ania
    Przycupnę, bo Doś to żywe srebro i już się boję, jak ona wytrzyma w szkole...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Pasjonatka Awatar Wollna-Julla
    W rozwoju dziecka od 0-10 jest o tikach. Masz te książkę?
    chłopaki 11.2010, 03.2014

Nie mam, ale wiem kto ma Dzieki

Początkująca
    Podbiję - jak sobie radzi? jakbym o swoim czytała...

Uprawnienia umieszczania postów