Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Chusta a biodra

Chusta a biodra

Pomocy, bo już wszystko zapomniałam z czasów własnego chustonostwa. Pamiętam, że na bioderka chustowanie (oczywiście dobrze zawiązane) jest dobre, ale czy jak jest lekka dysplazja (nie taka na szyny i inne wydziwiania, ale taka na niezbędność szerokiego pieluchowania) to też można? Podpowiedziałam spotkanie z doradcą, ale dzieciaczek jeszcze malutki, a dziewczyna z tych co mają "nerwicę poporodową", więc jak usłyszy z dwóch źródeł (w sensie od doradcy i ode mnie) to jej będzie pewnie łatwiej. Na co trzeba zwrócić baczniejszą uwagę niż przy totalnie zdrowym dzieciaczku?
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe niestabilna :P

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Ułozenie w prawidłowo zawiązanej chuście w pozycji symetrycznej i pionowej (czyli nie kołyska) odzwierciedla naturalne, fizjologiczne ułożenie stawów biodrowych - więc tak, jak najbardziej.

W brzuchu pozycja jest zawsze troszke inna niż "na zewnątrz" bo po prostu nie ma miejsca na szersze ułozenie nóżek, zazwyczaj wysatrczy normalna pielęgnacja i zwracanie uwagi na naturalne ułożenie stawów i bioderka się "dorozwijają" bez problemu.

Narząd ruchu się kształtuje w ruchu -to odpowiedni nacisk wywoływany przez panewkę biodrową stumuluje dobre ukrwienie, rozwój i pracę całego układu.
    Więc tak, chusta jako element wspomagajacy jak najbardziej może być stosowana - a może przy okazji wpłynie dobrze na inne aspekty?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Tak, na pewno jak tylko zejdą na ulicę to i matce się polepszy, fajnie, bo jej się udało umówić już na przyszły tydzień
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe niestabilna :P

Moderator Awatar mist
    A propos bioder. Wlasnie od jednych rodzicow uslyszalam, ze musza nosic w wisiadle (na moja sugestie, zeby rozwazyli zakup nosidla ergonomicznego), bo fizjoterapeuta kazal ich dziecku (8 mies.) przywodzic nozki. Nawet mi pokazywali, ze jak go nosza na rekach, to tez musza nozki trzymac jak najblizej siebie. Fizjoterapeuci, jestescie tu? Slyszeliscie o czyms takim?

Moderator Awatar ania
    O, widzisz. Jak Aga miała te problemy z niesiadaniem, to spotkaliśmy się z fizjoterapeutką i ona też mówiła o konieczności przywodzenia nóżek. Wynikało to z faktu, że Aga raczkowała rozkraczona jak żaba i z tej pozycji nie miała szans na nauczenie się siadania.Trzeba było ją nauczyć trzymać kolanka bliżej siebie. Na ten newralgiczny moment, jakieś 2-3 tygodnie zanim młoda zakumała czaczę, fizjoterapeutka sugerowała:
    - noszenie dziecka z nóżkami złączonymi - ale Boże broń w pozycji wiszącej! Nosiłam młodą na biodrze, w pozycji siedzącej, z podwiniętą miednicą, ale z obiema nóżkami przed sobą. Trochę podobnie do tego, ale dziecko w pionie:

- ograniczenie noszenia w chuście z przodu lub na plecach - bo tam odwiedzenie jest spore; jeśli już - to na biodrze.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zamotana na amen
    O patrz Ania, tego nie wiedzialam.

Ale o tym ksztaltowaniu sie narzadu ruchu w ruchu niedawno czytalam, chodzi o to, ze panewka dopiero zlobi dolek w kosci, ktora jest podatna, acz plaska, stad wazne jest prawidlowe ulozenie (i nie owijanie dziecka z prostymi nogami, jak to niegdys robiono).
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Pasjonatka Awatar wpodrozyprzezzycie
    ale rozumiem, że jeśli dziecko raczkuje rozkraczone, ale siada samo - to problem nie dotyczy?
    Dwie małe M.: starsza i młodsza, a także - podróże z dziećmi w plecaku
    http://wpodrozyprzezzycie.wordpress.com/

Moderator Awatar mist
    Ania, wasz przypadek rozumiem. Ale tamto dziecko nie raczkowalo, mialo 8 miesiecy, a zalecenia dostalo sporo wczesniej.

Uprawnienia umieszczania postów