Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Myk z nosidłem

Pasjonatka Awatar Cobra

Myk z nosidłem

Nie znalazłam podforum o nosidłach, więc piszę tutaj (w razie czego potem poproszę o przeniesienie we właściwe miejsce).

Sporo osób pytało zarówno na konsultacjach jak i spotkaniach, jak przerzucać dziecko na plecy w nosidle. Przez okres noszenia Izy w nosidłach (czyli było nie było prawie trzy lata), wypracowałam pewien sposób. Pozornie może nieco skomplikowany (zwłaszcza to przekładanie palców) ale w praktyce bardzo intuicyjny. Kiedyś był opis podany na CHF (słowny) do filmu ale dostępu nie mam to nie poszukam.

Znalazłam opis techniczny do myku
    MYK z ergonomikiem - czyli jak przełożyć dziecko na plecy
    Ponieważ już kilka osób prosiło, żeby pokazać przekładanie dziecka na plecy w ergonomiku ale inne niż te pokazane w tradycyjnych instrukcjach (czyli przesuwanie nad biodrem ale pod pachą), to poniżej opisuję krok po kroku sposób, który ja stosuję:

Złap obiema rękami za pasy ramienne i przełóż je do lewej ręki. Trzymaj ją wewnętrzną stronią dłoni do góry pod wypełnieniem obu pasów.
    Przesuń nosidło razem z dzieckiem na biodro cały czas trzymając pasy w ręku.
    Przełóż łokieć lewej ręki z pasami przed dzieckiem i przed oboma pasami ramiennymi.
    Prawą ręką chwyć mocno za pas znajdujący się po stronie prawej ręki w taki sposób aby wierzch dłoni był na górze, palec wskazujący między pasami a kciuk pod spodem wypełnienia pasa ramiennego. Trzymaj w ten sposób oba pasy.
    Lewą rękę, znajdującą się cały czas pod pasami przełóż w taki sposób aby złapała pas zewnętrzny pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. W ten sposób będziesz trzymać każdy pas w oddzielnej ręce.
    Przełóż prawą rękę płynnym ruchem nad głową, jednocześnie przesuwając nosidło razem z dzieckiem, pomagając sobie lewym łokciem.
    Włóż ręce w pasy ramienne. W ten sposób nosidło zostało założone jak plecak.
    Zapnij pas piersiowy w okolicy mostku.
    Gratuluję, możesz zacząć już spacer
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 01-08-2014 o 17:07

Zaangażowana Awatar yanettee
    dopracuj aby Ci chustka na głowie została :P

a myk wypróbuje

Zaciekawiona Awatar Kasienka
    kocham ten myk, tylko tak zakładam nosidło :-)

Pasjonatka Awatar cathleen
    Ile ja się jakiś czas temu chf przeszukałam, żeby ten filmik znaleźć

Moderator Awatar Lav
    Też KOCHAM I stosuję namiętnie i... wbrew pozorom - dzięki temu odważyłam się zacząć wiązać chustowe plecaki! Chyba po prostu jakaś plecowa bariera we mnie była - którą dzięki Tobie Cobra - oswoiłam
    Dzięki i polecam

Delated
    dla mnie to wygląda bardziej skomplikowanie niż zapięcie pasu biodrowego, a potem wrzucenie dziecka z biodra

Pasjonatka Awatar cathleen
    marciula
    zależy jakie dziecko - moje swego czasu na plecach się tak wierzgało, że nie dałam rady panelu naciągnąć. A z przodu jakoś dałam radę ją utrzymać.
    Teraz już raczej wrzucam z biodra, bo szybciej, a młoda sobie chwilkę na plecach usiedzi. Nawet w chustę daje radę zamotać, a co :P

Wpadła po uszy Awatar Magenta
    Cytat Zamieszczone przez marciula Zobacz posta
    dla mnie to wygląda bardziej skomplikowanie niż zapięcie pasu biodrowego, a potem wrzucenie dziecka z biodra
    faktycznie myslę że filmik bardziej dla tych co muszą się przełamać, jak dobrze, że mam to za sobą

Pasjonatka Awatar Nima
    chyba tez sie muszę przełamać Ale zwykle tak jest,że jak się coś widzi pierwszy raz to przeraża tak samo było,żeby w ogóle zarzucić dziecko pierwszy raz na plecy :P
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013
    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

Zaangażowana Awatar FatalFuchsia
    Ale fajne! Ja też wrzucam z biodra. Mój mąż kładzie młodą na nosidle a potem siada przed nim i zakłada na plecy w ten sposób.

Pasjonatka Awatar Cobra
    Dorzuciłam opis w pierwszym poście bo znalazłam

Uprawnienia umieszczania postów