Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: Wiązanie noworodka

Wiązanie noworodka - dodałam zdjęcia

Już chyba zapomniałam jak to jest wiązać maluszka

Jak najlepiej wiązać? Na śpiocha?
    Udało mi się zawiązać jak chciałam go uspać, no i zakończyło się buntem. Mam nadzieję, że to nie dlatego, że nie lubi się wiązać..
    Chciałabym żeby chusta służyła też do usypiania, zamiast cyca, bo przy dwulatku to ciężko zasnąć w spokoju..
    Czy jeżeli włożę sobie na dekold pieluchę to zakłuci ona jakoś wiązanie? Moje dziecko jest nieco wylewne i nie chciałabym nas przebierać zanim skończę wiązać
    Poproszę o wszelkie rady dotyczące zawiązania takiego maluszka
    Ostatnio edytowane przez Judyta ; 26-06-2014 o 12:26
    Fabian 03.04.2012 Rafał 15.06.2014

Pasjonatka Awatar kinkajou
    ja zaczynałam po miesiącu, ale na pewno zdarzało mi się z pieluchą(jak upały były)
    pewnie musi się też nauczyć, że to fajne
    więcej nie pomogę, ale jeszcze raz gratuluję!

Delated
    ja zaczęłam wiązać jakoś jak J tydzień miał, nie brałam go na śpiocha, stękał i płakał, ale wystarczyło pobujać się trochę, pochodzić i zasypiał zaraz. Także szybko wiążemy i ruszamy się a pielucha to chyba jak najbardziej, mój mi ciągle chciał cyce ssać jak w chuście był
    witamy maluszka po tej stonie :love_heart:

Moderator Awatar pszczoła
    Myślę, że 10dniowe dziecko nie zdradza jeszcze buntowniczego nastawienia do chusty. Wręcz przeciwnie, mi się najlepiej z takimi maluszkami właśnie pracuje na konsultacji.
    Może mimo wszystko wybralaś zły moment? Może bardzo się stresowałaś wiązaniem i on to wyczuł?
    Próbuj spokojnie, gdy dziecko najedzone, w dobrym humorze, wiąż i noś. Pieluszka ok

Moderator
    Może coś go gniotło, może wyczuł stres? Kuba najpier marudził przy wiązaniu, ale wystarczyło przejść parę kroków, pobujać się i odpływał
    Pielucha nie przeszkadza.
    Jakub 16.09 2013 i kwiecień 2018

Udało się jak wiązałam to zaczęłam się kołysać, a potem spacerować, po chwili maluch zasnął potem spacer i w sumie dobre 2 godziny snu

Zerknijcie czy jest w porządku? Wydaje mi się trochę przekrzywiony, ale jedną rękę ma pod główką, zanim zasnął, to sobie ją wyciągnął.. To zdjęcie po spacerze. Myślę, że jak na pierwsze wiązanie nie jest źle?

Zaangażowana Awatar kornflejka
    Myślę, że super spoko jest ale nie jestem doradcą ani specem

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Spróbuj popracować nad symetryczną pozycją dziecka, mniejszym odwiedzeniem nóżek oraz lepszym dociągnięciem chusty, zwłaszcza w okolicach nóżek i pupy. Bo pupa wpadła w zagłębienie, ale ono jest za duże i dziecię jest trochę podwieszone.

Jeśli zmniejszysz odwiedzenie i zwiększysz zgięcie, zaokrągli się kręgosłup dziecka, czyli będziesz mogła go odciążyć.

To tyle, co widzę z telefonu.

P.s. A co dziecię ma pod główką? Pieluchę? Gruba ona?
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 27-06-2014 o 21:21

Zaangażowana Awatar Inka
    Oprócz tego co napisala Pat, chyba jeszcze masz poły za blisko szyji, ale przy takim małym słodkim ciężarku to chyba nie ma jakiej tam duzej roznicy
    A.listopadowy chlopak 2012

Pat, to pielucha tetrowa bambusowa, wydaje mi się, że nie jest gruba..
    Dziękuje za Twoje wskazówki! Będę próbować dalej

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    A to jak niegruba to spoko Na tel. wszystko malutkie, więc nie widać dokładnie.

Udało mi się, żeby pupka nie wpadała, lepiej dociągnąć, żeby prawie nie było już nigdzie luzów, choć czasami jak się śpieszymy do spania to się zdarzają.. Ale nie moge poradzić sobie z mniejszym odwiedzeniem nóżek..

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    W kieszonce u takiego malucha nie da się osiągnąć dobrego zgięcia i odwiedzenia na stałe, bo przebieg chusty jest poziomy i nóżki po pewnym czasie zjeżdżają w dół. Nadajemy małe odwiedzenie, duże zgięcie, ale co jakiś czas kontrolujemy te parametry w lustrze i poprawiamy.

Może masz jakieś nowe fotki?

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    Piekna chusta! Miałam na nia kiedys chrapkę

Może spróbuj kangurka? Osobiście jestem fanka tego wiązania i wbrew pozorom, czy złej sławie- nie jest trudne, a nie ma problemu z rozjeżdżajacymi się nózkami.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Spróbowałam kangurka. Ciężko się dociąga środek chusty.. czy on może mieć tak głowę na bok?
    A czy takie maleństwo może wyjmować rączkę? Zobaczyłam, że za każdym razem wyjmuje dłoń poza chustę, jak nie wyjmie to się denerwuje no i na siłę chce ją wyjąć..

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    O którą rączkę chodzi? O tę widoczną na górnym zdjęciu? Moim zdaniem to może być wynik tego, że dziecię jest niesymetrycznie w chuście i próbuje jakoś to kompensować. Jeśli widzisz, że dziecko przekrzywia się w którąś stronę, musisz skorygować pozycję.

Nie, nie, drugą. Wkłada ją pod głowę jeszcze podczas wiązania i nie pozwala schować..

O tak to wygląda..

Chwyciła bakcyla
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pat
    Nie widzę całej pozycji dziecka, ale jeśli tylko rączka jest problemem, to jest ok Może dziecię ssie trochę łapkę?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów