Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Wątek: Pouche

Moderator Awatar mist

Pouche

Używacie? Jakie polecacie? Z czego powinny być wykonane? Przymierzam się do zakupu i nie do końca wiem, za czym się rozglądać.

Pasjonatka Awatar aravls
    Oryginalnie Warszawa, aktualnie Gdańsk, z tendencją do Straszyna
    Zaznaczam watek, bo ominely mnie trojmiejskie Gadki Szmatki na ten temat. Tylko ja zylam w przekonaniu, ze pouch to rozwiazanie dla maluszka? Czy to po prostu kolkowa bez dociagania?
    Synowie twoi jak oliwne gałązki dokoła twojego stołu. Ps 128

Zaangażowana Awatar Noctua
    Według znanych mi chustowych doktryn, noszenie poziomo, w pozycji kołyski jest niewskazane i niebezpieczne, dlatego pouch tylko właśnie jako "kółkowa bez dociągania" - na biodrze, dla dziecka siedzącego. Ma ten minus, że jest rozmiarowo dopasowana do noszącego i dziecka, więc jak jedno z nich urośnie, albo się zmieni na innego osobnika - nie pasuje.

Moderator Awatar mist
    Pouch wydaje mi się całkiem fajnym rozwiązaniem dla już chodzącego starszaka. Wcześniej mieliśmy kolkowa, ale ona zajmuje sporo miejsca w torbie, zresztą też ma te swoje 2m długości.

Kojarzycie pouche Lucky Baby?

Pasjonatka Awatar mi.
    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Kojarzycie pouche Lucky Baby?
    Kojarzycie
    ja bardzo lubiłam i polecam.

Moderator Awatar mist
    Mi. a jak one wypadaj rozmiarowo, jeśli teraz nosze xs, to brać xs? Zmieści się tam jeszcze niespełna 10kg Helenka? Wygodne są?

A może jeszcze jakieś inne firmy polecasz? W ogóle pouche powinny być elastyczne czy tkane?

Pasjonatka Awatar mi.
    możemy spróbować się umówić na kawę czy coś, to Ci pokażę, pożyczę czy co tam ustalimy
    zostały mi chyba dwa jeszcze (bo miałam więcej )

Zaangażowana Awatar FatalFuchsia
    Macie jakieś pouczozdjęcie? Nigdy czegoś takiego na oczy nie widziałam (owszem, wyobrażam sobie jak toto wygląda)
    Boba 12.12 Dzidziusen 03.16

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Niewiele w tym nosiłam, ale pouch jest fajnym patentem na drepczącego starszaka, mały i kompaktowy pakunek wrzuca się do torebki a jak się nóżki zmęczą to się wyjmuje.

Komfort noszenia zależy najbardziej od dopasowania rozmiaru, w drugiej kolejności od rodzaju materiału. Ja preferuję grubsze pouche, nie musi być skośnokrzyżowy materiał ale dla starszaka dobrze jest mieć wypełnienie przy nóżkach - nie jest to obowiązkowe, ale imho pomaga.

Fotki mam takie, niestety nie są idealne, ale idea z grubsza oddana:
    Peanut shell

I bardzo historyczne zdjęcie, chlip chlip, pouch Jendrulino

Kołyska jest dla wielu osób kontrowersyjna w ogóle, ale zakładając że ktoś chce nosić w pozycji kołyskowej to faktycznie pouch się do tego nadaje słabo, lepsza kółkowa lub tkana i kołyska w 2x.
    Przy noworodku każdy cm ma znaczenie a przy pouchu możliwości regulacji są mocno ograniczone, mama chudnie, dziecko rośnie, no po prostu trzeba mieć naprawdę dobrej dobrany rozmiar i świadomość zasad noszenia a o tych się niewiele mówi ograniczając się do ogólników, więc samemu z internetu nauczyć się praktycznie nie da a w każdym razie jest to trudne...

Podsumowując - ogólnie wolę kółkową, ale ona wymaga chwili na dopasowanie, a że tej chwili czasami brakuje, wiem po sobie niestety- wtedy pouch dla wiercipiętek i dla coraz rzadszego noszenia - bardzo spoko.

Pamiętać o noszeniu naprzemiennym albo przynajmniej o świadomym wybieraniu biodra "tego drugiego" niż przy noszeniu na rękach o ile na rękach też się trochę nosi.

Pouch na plecach to też jest opcja, w sumie lepsza dla kręgosłupa, więc warto rozważyć gdy noszenie jest bardziej systematyczne ale nie oszukujmy się, najwygodniej jest po prostu na biodrze...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 17-12-2014 o 11:44

Zaciekawiona Awatar mamafranka
    Ja uwielbiam, juz sie nie moge doczekac az Zu dorosnie. Pierwszego poucha mialam jendrulino i byl mega wygodny, do dzis zauje,ze sprzedalam. Teraz mam na stanie dwa, jeden z natki fale dunaju, drugi z welnianej grecji, oba szyte dla mnie, polecam wypelnienie przy nozkach.
    Ostatnio edytowane przez mamafranka ; 01-01-2015 o 12:57 Powód: literowki
    Ania, mama Franka i Zuzki :-)

Moderator Awatar mist
    A tu my w pożyczonym pouchu mi.

Dzięki mi.

Nie rozumiem, dlaczego pouche są tak mało popularne. Dla łażących straszaków to naprawdę bardzo fajna sprawa, w dodatku zajmują miejsca tyle, co pielucha.

Zaciekawiona Awatar kometa
    a jak dobrze dobrac rozmiar?
    Moc jest z nami...
    Wspólne bycie serc, nas dwoje, nastroje, w bicie serc na cztery się zmienia...

Pasjonatka Awatar mi.
    Cytat Zamieszczone przez kometa Zobacz posta
    a jak dobrze dobrac rozmiar?
    o tak: http://lucky-baby.com/pages/Sizing.htm

mist, naprawdę nie ma za co
    zdążyłam, wiesz? i miałam jeszcze trzy minuty zapasu. ha!

O tak - przy czym rozmiar trzeba jednak dopasować do producenta i korzystać z tabel/porad osoby szyjącej - niestety M w jednej firmie to nie musi być to samo co w innej...

Najlepiej sobie uszyć na wymiar no albo po prostu przetestować co nieco...
    Osobiście wolę pouche ciut-za-małe niż ciut-za duże, być może dlatego że noszę jednak dość wysoko na biodrze, a za luźne powodują wrażenie "zwisu"...

OT widzę fankę Jarka Wasika czy tylko cytat pasował?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Zaciekawiona Awatar MadziulaPM
    Cytat Zamieszczone przez aravls Zobacz posta
    Zaznaczam watek, bo ominely mnie trojmiejskie Gadki Szmatki na ten temat. Tylko ja zylam w przekonaniu, ze pouch to rozwiazanie dla maluszka? Czy to po prostu kolkowa bez dociagania?
    Ja pouche uszyłam sobie 2 z instrukcji Oppamamy

1. Flanelka + mięciutka cienka lecz wytrzymała bawełna ( boooski)
    2. Bawełniana kora- kiepski wybór:/

Dla maluszka - noworodka jedynie do karmienia przydawał się, lecz w pozycji siedzącej- bałam się inaczej
    Dla starszaka siedzącego ido teraz- dziś córcia wyciągnęła kieszonkę i kazała sie zapakować więc 3 latek z chęcią pomagał w gotowaniu z kieszonki
    Synek 4,5 też czasem ma fazę na "chuśtu"
    Ogólnie polecam- dla mnie niezastąpiona do szybkich zakupów, wieszania/ zbierania prania z maluchem bardzo potrzebującym przytulania i bliskości a i bezpieczniej ja się czułam mając smyka przy sobie
    Przydała się w górkach- na niezbyt stromych podejściach, gdy małe nóżki potrzebowały odpoczynku i nad morzem, gdy córcia opadała z sił po śmiganiu przez plażę
    Chustonoszka od 2010
    Chuścioch 2010 Chuścioszka 2012 Aniołek[*] 2014

Cytat Zamieszczone przez Mayka1981;123712[SIZE=1
    OT widzę fankę Jarka Wasika czy tylko cytat pasował? [/SIZE]
    Both

Pytanko, ktos u nas forum szyje pouche na wymiar? Ostatnio na zakupach przewiazalam szalik i w szaliku nosilam
    Moc jest z nami...

Cytat Zamieszczone przez kometa Zobacz posta
    Pytanko, ktos u nas forum szyje pouche na wymiar? Ostatnio na zakupach przewiazalam szalik i w szaliku nosilam
    Szalik też się nadaje ale z racji szerokości standardowy model bardziej jako tonga...

Tu agatkan założyła zbiorczy wątek http://wolnechusty.pl/showthread.php?6252-Kto-mi-D
    może tam zapytaj...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Dzieki
    Moc jest z nami...

Zaangażowana Awatar ubyszka
    Cytat Zamieszczone przez MadziulaPM Zobacz posta
    Ja pouche uszyłam sobie 2 z instrukcji Oppamamy

1. Flanelka + mięciutka cienka lecz wytrzymała bawełna ( boooski)
    2. Bawełniana kora- kiepski wybór:/
    A wrzuciłabyś linkę do tej instrukcji? Wygląda na proste do zrobienia, ale ja szyciowym laikiem jeszcze jestem, to pewnie się nie znam...
    Alek 13 VI 2013 r. i Jerzyk 19 XI 2015 r.

Pasjonatka
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar marta-la
    instrukcji już nie ma w sieci http://www.ekorodzice.pl/posty544,31...i-wykroje.html
    zerknę bo miałam to wydrukowane i super tam było opisane jak zmierzyć bo samo szycie to już prosta sprawa.

Uprawnienia umieszczania postów