Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: W co się bawić gdy dzieci są chore?

Moderator Awatar ania

W co się bawić gdy dzieci są chore?

Siedzimy w domu. Dorotka "tylko" przeziębiona, Aga z zapaleniem płuc. Obie marudne, Aga w szczególności, bo gorączkuje i ma okropny kaszel.

Jak im umilić czas pomiędzy kolejnymi dawkami lekarstw? Na dwór nie bardzo, bo mroźno i lekarka odradzała. Jest mało zajęć, które lubią obie, chyba tylko czytanie książek i oglądanie bajek. Tego pierwszego nie mogę za dużo, bo sama też mam kłopoty z gardłem, a drugie staram się ograniczać. Do malowania, lepienia z masy solnej i innych prac plastycznych Aga jeszcze jest za mała, miałabym więcej sprzątania niż to jest warte.

Pomóżcie, po dzisiejszym dniu jestem wykończona jak po przebiegnięciu maratonu.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zaangażowana Awatar Gina
    A robienie jakis instrumentow z makaronu, kaszy etc wchodzi w gre? Bo starsza zrobi a młodsza chwile sie pobawi
    Z dzieciństwa pamietam budowaniem namiotu z koca w czasie choroby. Pakowalam pluszaki i przykrywalismy sie kocem.
    Jędrzej 7.05.2014, Tymon 4.01.2010

http://tymekspeaks.blogspot.com

Pasjonatka Awatar just
    Zróbcie kulodrom z rolek po papierze przyczepionych do drzwi albo szafy.
    http://www.bielemorele.pl/kulodrom-z-rolek/

Albo teatr cieni.

Albo weź pudło i szmatki i niech będzie teatrzyk z ich lalek.

Albo daj im pudło i zobacz co zrobią, zaunspiruj, ze może to rakieta, a może paczka z ameryki.

Albo dom z krzeseł i koca.

Albo na rolce z ikei narysuj tory, niech dorobią co widać jak pociąg jedzie. I pociąg (macie? Można z rolek wagony)

w kręgle grajcie.

piknik dla misiów?

Pasjonatka
    Moje dziewczyny niewiele starsze a plastelina bawią sie swietnie oczywiście pod nadzorem
    Wspólne pieczenie ciastek tez troche czasu zajmuje
    Moje uwielbiają rysować kredkami tylko trzeba zapewniać dostęp do kartek bo inaczej biorą sie za książki no i hitem poli jest zdecydowanie lego wspólnie z maja budują wieże itd
    U nas tez wszystkie uwielbiają zabawy z piłka (turlanie rzucanie gołe) , zabawy typu rób to co ja czyli udawanie zeierzat turlanie sie po dywanie miny ( maja sama wymysla małym pomagam) co raz lepiej im wychodzi zabawa w chowanegi i ganianego
    O i hitem okolosylwestrowym było przyklejanie balonów do sufitu i ścian po tarciu o włosy
    Lubią sie tez przebierać w rozne stroje czapki szaliki w tym maja im pomaga sie przebierać bo same tylko sie rozbieraja
    Dużo zdrowia
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar gruszka
    Marcys ma ostatnio fazę na naklejki. "dostała" jedne drzwiczki od szafki i je ozdabia naklejki nakupilam kiedyś w biedronce (teraz chyba są książeczki z naklejkami za 3 zł).
    Może masa solna, naszyjniki z makaronu, malowanki na wodę
    Marcysia 11.2013

Pasjonatka Awatar just
    O, Hanka wczoraj godzinę dziurkaczem dziurkowala.

Zaangażowana
    my robiliśmy footprints-rozwałkowaliśmy ciastolinę na stole i młody odbijał ślady łap/nóg/kopyt z figurek zwierząt (takich plastykowych) lub duplo. A jak się znudziło to zabawy ciąg dalszy i dostał cztery nakrętki ze słoików z farbami i odbijał te ślady łap na kartce papieru
    Jonatan czerwiec 2011

Wpadła po uszy
    Ja teraz od ponad tygodnia siedze z dziewczynami w domu z okazji szkarlatyny, przedtem siedziałam tez 10 dni z ospą... Moje w sumie zaskakująco duźo się zajmują sobą pod warunkiem że ich nie ograniczam - głównie Kasia buduje jakieś straszliwe konstrukcje z poduszek, kocy, krzeseł, pufa i prawie wszystkich zabawek, a potem razem w tym siedzą, przekładają, rozwalaja itd. Zabawa duplo jest na raty - najpierw Kasia buduje, i wtedy muszę ogarnąć Kaline, potem razem burzą. Kasia obwiesza tez Kalinkę różnymi szmatkami, albo siedzą razem i zgodnie łupią klockiem w klocek, obie... To akurat nie jest moja ulubiona zabawa :twisted:
    Livadowe DziewczynKi - marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

Moderator
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pati
    Hania miała gorączkę. W ostatnim dniu jej pobytu w domu bawiliśmy się w kotka pijącego mleczko. W tym czasie Emilka spała. Z gorączką.

Zabawa była rewelacyjna
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcesz - znajdziesz sposób, nie chcesz - znajdziesz powód

Zaangażowana Awatar Bialawanilia
    Jak byłam mała i leżałam w łóżku to podkurczałam nogi przykryte kołdrą, miałam pluszaki po mojej stronie i robiłam przedstawienia na scenie z kolan dla moich sióstr. Jak one były chore to one robiły
    Na kolanach osoby leżącej może też robić przedstawienie osoba siedząca na łóżku z drugiej strony. Jak kto woli

Chwyciła bakcyla
    pati ależ masz piękna córkę!

Moderator
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar Pati
    Cytat Zamieszczone przez salome Zobacz posta
    pati ależ masz piękna córkę!
    Zgadzam się
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcesz - znajdziesz sposób, nie chcesz - znajdziesz powód

Zaangażowana Awatar Noctua
    TUTAJ jest dużo fajnych pomysłów. Są przepisy na ciastolinę i masę solną, pomysły na kukiełki, wycinanki, wyklejanki - sporo inspiracji . U nas natomiast Młoda jeszcze dość krótko jest w stanie skupić uwagę, więc królują farbki i pieczątki. Na poważniejsze projekty przyjdzie dopiero czas, ale już ostrzę kły .

Chwyciła bakcyla
    Pati, no bo to po mamusi zapewne

Uprawnienia umieszczania postów