Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Czy trudno jest zlamac konopie?

Zaangażowana Awatar zawsze_zielona

Czy trudno jest zlamac konopie?

Meczylam kiedys z lnianymi pawiami (chlop mnie nosil, by je zlamac), czy konopie rownie trudno zmiekczyc?
    Moje dziewczynki: Celine 16/05-2011 i Signe 22/06-2015

Wpadła po uszy
    Nie wiem, wszystkie konopki jakie mam kupiłam mega mięciutkie i złamane ;-) A nie, miałam jeszcze kiedyś natkowe kółka zębate, grube, mięsiste konopie - pamiętam źe były miękkie, ale one chyba nawet nowe nie były specjalnie sztywne.
    Ostatnio była u mnie Roma ze swoim PHI, już złamanym, często noszonym, i było jednak wyczuwalnie sztywniejsze niż moje - ale to w porównaniu, bo tak naprawdę było calkiem orzyjemnie miękkie. Czyli doprowadzenie konopek (przynajmniej didkowych) do stanu kaczuszki po prostu trwa...

Teraz mi się przypomina, że przy Kasi też miałam PHI, kupione nowe, i jeszcze pawie załobne, jedne i drugie sprzedałam niewiele noszone i mało złamane...
    Livadowe DziewczynKi - marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

Zamotana na amen
    Moze jest tak jak z lnem, zalezy jaka chusta? Bo moj lniany didek OS zlamal sie piorunem. Mam konopie natkowe i nie sa zlamane, ale i tak niesztywne, po prostu miesiste, ale spoko sie wiaza.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Te moje pawie IMO nadal nie sa do konca zlamane, bo po praniu sztywne sie zrobily, a moze to normalne?

Mysle, ze tak na jesieni bede sie realnie za konopiami rozgladac, na razie patrze co jest i czym sie roznia. Livada, jakbys chciala kiedys swoje mieciutkie konopie sprzedac, to pamietaj o mnie, co?

Junior Admin Awatar Kasia.234
    Miałam indio, po praniu sztywne jak deska, po dwóch motaniach można powiedzieć, że były dość miękkie. Po kolejnym praniu sztywne jak deska - i tak dalej
    Grześ 2009 Agatka 2012

Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Miałam indio, po praniu sztywne jak deska, po dwóch motaniach można powiedzieć, że były dość miękkie. Po kolejnym praniu sztywne jak deska - i tak dalej
    Lniane?

Pasjonatka
    zależy jakia gruba chusta.
    nati honsiu była decha i ciężko ją było złamać.
    a jak kupiłam konopki - indio używane były mięciutkie jak kaczuszka. Nosić, prać, prasować i znów nosić. ah!

To jeszcze Was pomecze. Czy nosnosc konopii zalezy od grubosci? Ogladalam rozne Indio w sieci (April, Antracyt) i one wcale nie sa grube, okolo 220g/m2.

Pasjonatka
    mi się wydaje że nie. miałam antracyta konopnego i był bardzo nośny, mimo, że nie był gruby.

Junior Admin Awatar Kasia.234
    Cytat Zamieszczone przez zawsze_zielona Zobacz posta
    Lniane?
    konopne, 40% konopii
    Grześ 2009 Agatka 2012

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    Łamanie Oschy Margo Verona, 50% konopii jeżeli dobrze pamiętam. Chwilkę nam to zajęło, ale nie masakrycznie długo.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Uprawnienia umieszczania postów