Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: pomysły zabaw na bal dla maluszków

Pasjonatka

pomysły zabaw na bal dla maluszków

Będę współuczestniczyć w animacji balu karnawałowego. Bal będzie trwał 1,5h. Będzie w nim uczestniczyć dziesięcioro dzieci w wieku od roku do trzech lat (szóstka dzieci ma niecałe półtora roku, czwórka ma ponad dwa lata). Macie pomysły na jakieś atrakcyjne zabawy dla takich maluszków?
    P 06.2008, N 08.2012

Moderator Awatar ania
    Wyciągam temat, jutro mam u siebie zjazd księżniczek. Będzie ich ok. 10, w wieku 3-8 lat. Mocno wierzę w to, że dziewczynki same będą się świetnie bawić, wrzeszcząc i biegając w kółko po mieszkaniu, ale gdybym chciała im coś zorganizować? Na razie zapisałam sobie na liście zajęć tańce, balony (tańce z balonami? ), może im ukręcę masę solną czy ciecz nieniutonowską, ale tu już narażam się na straszliwy syf w mieszkaniu.

Helpunku!!!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Moderator
    co to jest ciecz nieniutonowska?

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ
    aniu, tylko nie ciecz nienewtonowską przy takiej ilości dzieci
    Tańce, może na gazecie, z balonami.
    Może przygotuj maski z kartonu do udekorowania brokatem w kleju itp. ?

Kudłata, ciecz nienewtonowska to mieszanina mąki ziemniaczanej i wody. Ma fajne właściwości w odpowiednich proporcjach.

Chwyciła bakcyla
    byłam pod wrażeniem, gdy moja Młoda wróciłą z takiego balu od koleżanki z domu. Mama była megakreatywna. W każdym razie Małą miała zrobiony medal - wisiorek z czegoś tam, na którym było napisane imię - dostała go na wejściu. Ekstra zabawą okazało się puszczanie baniek, bo kolezanka mieszkała chyba na 4 pietrze i leciały w dól...były zgadywanki - pokazywanki - jaka to bajka? na koniec była pizza - hit spiewały też ulubione pioseni i tańczyły - miały zabawkwy mikrofon i zdaje się pioseni z youtube. Aha i robiły różdżki. dół ze słomki babka miała przygotowane już wyciete sześciokąty i każda sobie dwa kolorowała przyklejała papier samoprzylepny itp... a potem klejem na tej słomce sklejone jako przód tył. i to wszystko w 2 h....

Wpadła po uszy
    Szkoda, że nie pisałaś wcześniej. Teraz mam mało czasu. Przeplataj zabawy dynamiczne i uspokajające, wyciszające.
    Podziel dzieci na grupy (np dwie) i odrysuj na kartonie najmłodsze dziecko z grupy, niech dorysują mu strój. W każdej grupie niech będą dzieci w różnym wieku.
    Magiczna podróż - sadzasz dzieci w rzędzie i jedziecie pociągiem - opowiadasz co za oknem, wysadzasz ich co jakiś czas na różnych stacjach, np na zimowej stacji, gdzie są bałwankami, na stacji dinozaurów, lisów, kotów, podsakkujących drzew... kolejne może być rysowanie najfajniejszej stacji
    Jak zaczną się nudzić, zmień zabawę na kolejną. Może podchody z zadaniami - w różnych miejscach domu układasz karteczki z zadaniami, jak zrobią zadanie dajesz karteczkę z zaszyfrowaną informacją, gdzie jest kolejna karteczka. Na ostatniej karteczce może być informacja, np gdzie został ukryty tort
    Wyścigi slepych koni - jedno dziecko z grupy ma zawiązane oczy, na podłodze wyklejasz taśmą klejącą ścieżkę, pozostałe dzieci mają bez dotykania, tylko słownie pokierować dziecko niewidzące po drodze. Fantastycznie skupiająca zabawa
    Tor przeszkód - skaczą z kartki na kartkę (kartki przylepić do podłogi taśmą klejącą.
    i tak dalej, i tak dalej
    uciekam piec ciasto na dzień dziadka
    zamiast dziękować wejdź mi na wątek o kakao

Moderator Awatar ania
    Gdzie-idziesz, mega dzięki!

Co do kakao, nie pomogę - mam to Lidlowe i oczywiście ma gluten.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zaangażowana
    Rzuć mi maila na szybko wyślę Ci takie na księżniczkowe urodzinki, co robiłam Juli - coś wybierzesz

hasłowo - ugryzienie jabłka na sznurku bez chwytania rękami.

Robienie mumii z białego papieru toalet - potem dajesz dwa worki lub jeden i liczysz czas, w jakim sprzątną resztki.

Dekorowanie koron z papieru - dziurkaczem np. powycinać kolorowe kształty z przylepnego papieru lub kupić naklejki, brokacik,

Wpadła po uszy Awatar jul
    Tylko nie brokat w kleju syfi i się nie spiera - nie tylko chata będzie usyfiona, ale i matki dzieci mogą nie być wdzięczne za definitywne upackanie wyjściowej kreacji córki.
    Na taką okazję robię półprodukty, żeby nie było za dużo packania i żeby dzieci nie zdążyły się znudzić zanim będą miały szansę zobaczyć efekt. W zeszłym roku i dwa lata temu były korony (kształt wycięty z kartonu i reszta jak opisała magda wyżej, na koniec spinalam zszywkami), jutro będzie szycie z filcu - pracowicie wycinalam serduszka i ptaszki, dorzucę samoprzylepne oczka i cekinki. No ale to już siedmiolatki, wszystkie szyją od lat w pkolu bo chodzili mniej wiecej do jednego.

A w ogóle jestem wdzięczna za pytanie, bo też jutro mamy imprezę, planowałam tylko ten filc, tort ofc i czas wolny, ale jak się nie będzie kleic, to szybko wykorzystam którys z pomysłów.

wysłane z telefonu
    Jasiek - córka najpierwsza (I 2009) - syn średni (VIII 2010) - syn mniejszy (II 2013)

Zaangażowana
    Tak tak jul - półproduktowo. Ogólnie każda zabawa musi być w miarę krótka.
    Brokacik zwykły sypki lub mazak, nie ten w kleju, racja.

U mnie lubią jeszcze samodzielne dekorowanie muffinek - śmietana lub kremik oraz różne posypki, literki itp.

Wpadła po uszy
    Jak robiłam imprezę z motywem przewodnim księżniczki i rycerze to dzieci robiły sobie tarcze (chłopcy) i korony (dziewczyny). Mieczy nie robiłam, bo by się zaczęli tłuc
    Jul, z dzieciakami w tym wieku ja dużo szyłam z filcu, bardzo to lubili, hitem też były papierowe kwiaty z krepiny, fajne też były bułeczki - zwierzątka z moich wypieków do samodzielnego lepienia (dzięki temu dzieci na imprezie zjadły coś więcej niż tylko słodki syf)

Zaangażowana Awatar asioczka
    u nas hitem bylo dmuchanie balonow, tych podluznych a potem robienie z nich kwiatkow, mieczy, żyraf, czy co tam kto wymyslil. na youtubie sa filmiki, mozna sie nauczyc choc samo dmuchanie pompka tez mialo swoich wielbicieli
    i wieeelkie pudlo- najpierw dzieci ozdabialy, a potem sluzylo jako pojazd ))
    XI 2009 VI 2012

Zamotana na amen
    podziwiam, za kreatywnosc ja podsypuje zarcie i nie plosze :P - wszyscy i tak sie swietnie bawia, ewentualnie proste robotki reczne na chwile przerwy w tanczeniu , bieganiu i zabawach, ktore same dzieci sobie organizuja.

Wpadła po uszy Awatar jul
    U nas ten filc na dluuugo zajął dzieci - że mój synek szyl było dla mnie niemal oczywiste, ale był też mocno spóźniony chłopiec (jak wszedł spojrzał na schody i spytał czy dzieci są na górze - bo tak cicho było, kiedy za ścianą gromada dzieci siedziała nad szyciem) który mimo że już wyjeżdżał tort, też chciał swój kawałek do uszycia i uszył mamie mini poduszeczke, tata się zdziwił że to jego praca, jak go odbierał. Tak więc polecam. No i córka z siebie dumna, bo dużo osób chwaliło, a pomysł był jej.

Oprócz tego córka dostała długą kolorowanke i suche pastele, więc pod koniec ślicznie pomalowaly te kolorowanke rozmazujac pastele, wyciely zamek. No i tez były dostane klocki.

Ale generalnie z zasady robię jak Padthai, poza tortem jedna atrakcja tego typu i kontrola czy komuś nie jest źle.

wysłane z telefonu
    Jasiek - córka najpierwsza (I 2009) - syn średni (VIII 2010) - syn mniejszy (II 2013)

Moderator Awatar ania
    Noęc dzisiejsza impreza polegała głównie na:
    Śpiewaniu do Krainy Lodu
    Bieganiu
    Krzyczeniu
    Jedzeniu
    Kłótniach o huśtawkę.

Z zaplanowanych atrakcji odbyły się jedynie malowanie balonów i robienie pizzy. Ale i tak księżniczki były zachwycone.

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomysły, przydadzą się przy kolejnych okazjach. I pewnie inni użytkownicy też skorzystają.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Uprawnienia umieszczania postów