Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: zagniecenia na chuście

Moderator Awatar mist

zagniecenia na chuście

Chusty dawno nie używane, czasem tylko do zabawy przez dziecko, leżały gdzieś sobie zbite w kupkę w rogu szafy. Zauważyłam na nich dzisiaj silne zagięcia, takie długie linie wzdłuż dłuższej krawędzi. I niczym nie mogę ich rozprasować Mam żelazko ze stacją parową, nic to nie dało, zagniecenia są w dalszym ciągu, takie wyczuwalne pod palcem, wyraźnie widoczne. Co z tym się da zrobić? Do magla je oddać??

Pasjonatka Awatar wpodrozyprzezzycie
    mist, upierz i spróbuj rozprasować jak tylko odciekną, jeszcze zupełnie mokre (ale nie cieknące), długo i starannie, aż się zrobią prawie suche, rozwieś gdzieś, gdzie się nie pogniotą (lub pogniotą wg innych linii :P) a potem jeszcze raz, jak wyschną, już normalnie, z parą etc. Mnie to na mocno pogniecioną chustę lnianą pomogło.

Najlepiej przechowywać chusty zwinięte w ruloniki, bo od długiego zbicia w kostkę mogą się robić trwałe zagniecenia (zwł. na lnie i konopiach).
    Dwie małe M.: starsza i młodsza, a także - podróże z dziećmi w plecaku
    http://wpodrozyprzezzycie.wordpress.com/

Moderator Awatar mist
    Dzięki, spróbuję. To wlasnie o len i konopie chodzi. Uświerknę przy tym prasowaniu

Zaangażowana Awatar Filippa
    Ja miałam pogniecione konopie. Pomogło im pranie w rulonie (starannie zwinięte) i lekkie tylko odwirowanie, a później udeptanie na płasko w ręczniki i rozwieszenie (z naciąganiem) płasko na suszarkach. Prasowanie już nie było konieczne, ale uprasowalam i po zagnieceniach nie było śladu.
    Roch 9.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

Uprawnienia umieszczania postów