Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Dzieci-pająki - wspinaczka

opiekun FB Awatar sheana

Dzieci-pająki - wspinaczka

Są tu dzieciaki-pająki? Laura i Brun od zawsze kochają wszelkie drabinki, liny, wspinanie, zjeżdżanie.
    Tydzień temu Laura była na urodzinach kolegi na ściance. Wróciła zakochana, pierwsza wlazła najwyżej jak się dało, zjeżdżała po linie i ogólnie nie dało się jej oderwać. Dziś jadą z mężem - Tomek się szkolić będzie z asekuracji, Laura wspinać dalej. Na ściance "urodzinowej" wejście było od 4 lat, wiec zostałam z Brunkiem w domu, teraz znaleźli bliżej nas od 3 lat. O września rusza grupa z trenerem i dumamy. A jeszcze widziałam ten filmik ze wspinajacym się dzieciaczkiem w necie i w ogóle się zakochałam.

Wspinacie się z dziećmi? Bo kurcze, to chyba fajny pomysł na wspólne zabawy. I też chyba budowanie pewności siebie dziecka - Laura ma z tym problem, ale po wejściu była tak mega dumna, że aż miło popatrzeć.

Ja się pasjonowałam wspinaczką na studiach, dawno. Miałam nawet iść na kurs, ale rozwaliłam sobie kolano i jakoś nie wyszło, a potem no...życie. Więc jestem zielona, mąż też. Może podpowiecie, jak się wciągnie, to chyba trzeba by jej uprząż sprawić co?
    Laura (Smo) 12.VI.2010, Brunek (Gadzinek) 12.I.2012
    --
    Do or do not.There is no try.

Pasjonatka
    Maja chodzi na zajęcia ze wspinaczki do skakanki ( miejsce ze wspinaczka i gimnastyka dla dZieci koło nas)
    Uwielbia
    Radzi sobie swietnie nie ma tez problemu z asekuracja zjezdzaniem itd
    Tez od małego na wszystko wlazila i swietnie sie trzymała
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

Zaciekawiona
    mam jedna taka genetyczna pajeczyce.
    park linowy i sciane to swoja droga obydwie, ale najbardziej jednak drzewo. bez asekuracji wzbija sie bez lekow w chwile na 4 m rozlozystego, teraz czeka ja juz z asekuracja, ale za to po golym pniu i znacznie wyzej. ale to trzeba sobie na wlasna reke organizowac, bo dostawcy rozrywek takich ekstremow nie daja nawet doroslym.

a uprzeze sa regulowane male do dopasowania nawet na osobe <20 kg (mlodszy dlugi chudziak), starsza ma juz xs (starszy dlugi szczuplak), jest tego wszedzie pelno.

Zaangażowana Awatar szalotka
    Wspinaczka jest świetna jako sport - mam tu na myśli czysto fizyczną stronę (mięśnie, wydolność, koncentrację itp.). Z drugiej strony, to jednak sport zaliczany do tzw. ekstremalnych = adrenalina. Ciekawiłoby mnie, jaki wpływ na psychikę dziecka ma uprawianie sportu, który wiąże się z wysokim poziomem adrenaliny, co działa na niektórych uzależniająco? Wiadomo, że ścianka we wspinaniu, to tylko etap - początkowy, przed wyjściem w skały.

Zaciekawiona
    niekoniecznie. mloda nie wybiera sie w skaly. jest zainteresowana wylacznie drzewami. najwyzszymi. baobabem i sekwoja. od biedy morwowcem.
    w ujeciu mojej pajeczycy jest to aktywnosc przestrzenna, nie boiskowa. co ja w takiej perspektywie od sportu oddala.
    a wspinaczka w Pl z definicji sportem jest dopiero od 2001.
    sa dzieci, dla ktorych oblazenie wszystkiego jest tak naturalne jak gryzienie zebami.
    przeciez nie mowi sie maluchom: teraz pouprawiasz sport i wejdziesz na plot. tylko sie je wpuszcza na plot.

Pasjonatka
    Puciabym moje, wszystkie trzy. Z naciskiem na najmlodszą, która posiadając rok wspięła się na łóżko piętrowe, a potem na to samo łóżko, mimo że wyjęliśmy szczebelek z drabinki "żeby nei dała rady"...
    moje córki - Zosia 2006, Dorotka 2009, Hania 2013

opiekun FB Awatar sheana
    szalotka - w internetach znalazłam, że podnosi pewność siebie właśnie

Lemniscus, moi idą gdzieś w okolice Lipskiej teraz, urodizny w ReniSport, niedaleko Armii Krajowej.

A tak jeszcze z bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę?
    Laura (Smo) 12.VI.2010, Brunek (Gadzinek) 12.I.2012
    --
    Do or do not.There is no try.

Zaangażowana Awatar murmle
    Cytat Zamieszczone przez szalotka Zobacz posta
    ...Wiadomo, że ścianka we wspinaniu, to tylko etap - początkowy, przed wyjściem w skały.
    No nie wiem ;-)

Wszystko wskazuje na to, że zaczniemy z młodym (4 lata) pod koniec lipca właśnie od skał. On zachwycony doczekać się nie może.

Przy okazji ma ktoś dzieciową uprząż do pożyczenia - my z Warszawy.

Pasjonatka
    Z bezpieczeństwa to warto zwrócić uwagę na instruktora czy ogarnia dzieciaki itd bo imo lepiej chodzić na zajęcia z insstrukorem ktory wpoi dobre nawyki podpowie proponuje rozne ćwiczenia pokazuje techniki dobiera trudność przejścia do poziomu dziecka tak by sie rozwijało miało wyzwania ale nie zniechęciło np zbyt trudna trasa
    Jak w każdym sporcie trzeba pamiętać o rozgrzewce przed i rozciaganiu po
    Sheana w skakance sa tez w wakacje zajęcia dla dzieci wiec możecie sobie zobaczyć
    Maja zajecia uwielbia a Pan rafal prowadzący jest świetny bardzo zaangażowany urozmaica zajęcia do tego scianka kolorowa dla rodzica kawiarnia z telewizorkiem na którym widać co robią na sali a dla młodszego rodzeństwa sala zabaw i kulki ja mam bliziutltko wiec chodzę z małymi pije ławkę one sie bawią a maja sie wspina
    Maja 16.08.09, Pola i Lena 04.06.13

Moderator Awatar ania
    Ktoś poleci coś w Warszawie? Dla początkującej, ale zwinnej jak małpka małej pięciolatki?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zaangażowana Awatar murmle
    Wróciliśmy było obłędnie.

Obydwoje wsiąkliśmy. Oby się udało jakoś w Warszawie to zorganizować.

Wpadła po uszy Awatar Albertyna
    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    Ktoś poleci coś w Warszawie? Dla początkującej, ale zwinnej jak małpka małej pięciolatki?
    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Wróciliśmy było obłędnie.

Obydwoje wsiąkliśmy. Oby się udało jakoś w Warszawie to zorganizować.
    To i ja z Wami szukam.
    Niunia wspina się wysoko, szybko i sprawnie od kiedy tylko mogła.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni-wegedzieciaka, tolerancyjna wegetarianka

Zaangażowana
    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Puciabym moje, wszystkie trzy. Z naciskiem na najmlodszą, która posiadając rok wspięła się na łóżko piętrowe, a potem na to samo łóżko, mimo że wyjęliśmy szczebelek z drabinki "żeby nei dała rady"...
    u nas tak samo
    Starsza w ogóle nie używa schodów, wchodząc na swoją górną "pryczę" tylko czepia się konstrukcji łóżka i obowiązkowo wisi po małpiemu na dokładkę

Zamotana na amen
    Cytat Zamieszczone przez mmd Zobacz posta
    Starsza w ogóle nie używa schodów, wchodząc na swoją górną "pryczę" tylko czepia się konstrukcji łóżka i obowiązkowo wisi po małpiemu na dokładkę
    Swietne cwiczenia z punktu widzenia rozwoju mozgu swoja droga
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Uprawnienia umieszczania postów