Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Cultural appropriation czyli "indiańska" chusta Hoppediz

Zamotana na amen
    Nowy post bo nowa mysl
    W skrócie chodzi o użycie przez firmę indiańskich symboli w niewłaściwy sposób
    Tu jest pies pogrzebany, a my jak zwykle dzielimy wlos na czworo czyli gdyby firma poszla wlasciwa sciezka, nie byloby sprawy. Cos jak piratowanie muzyki/filmow versus oplacenie praw autorskich i uzywanie legalnie.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Pasjonatka Awatar Ananke
    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Nowy post bo nowa mysl

Tu jest pies pogrzebany, a my jak zwykle dzielimy wlos na czworo czyli gdyby firma poszla wlasciwa sciezka, nie byloby sprawy. Cos jak piratowanie muzyki/filmow versus oplacenie praw autorskich i uzywanie legalnie.
    Nie sądzę, żeby jakiekolwiek plemiono (plemię?) rdzennych Amerykanów zgodziło się na utkanie chusty z podobizna "wodza". Ja rozumiem walkę z karykatulizacja swojej kultury. I argument, że to Europa mnie nie przekonuje. Sorry, ale w dzisiejszych czasach nie jest trudno znaleźć informacje, tym bardziej, że to nie jest pierwszy taki przypadek w chustowym świecie.
    I jeszcze sobie myślę, że trudno się chyba żyje w kraju, który powstał dzięki wymordowaniu rdzennych mieszkańców i zagarnieciu ich ziemii. Stąd pewnie ten rasizm. W Ameryce Południowej jest podobnie.
    A.02.2010 T.06.2012

Pasjonatka Awatar luliluli
    Kusi mnie, zeby rozciagnac watek na Irlandie I to co z nia zrobiono...
    M 2010
    F 2012

Moderator Awatar Amparo
    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Rozciągnij, ja sobie tutaj po cichu z wielkim zainteresowaniem wątek śledzę.
    Bartek, 3.04.2009

Zamotana na amen
    Rozciagnij bo o tym to w ogole chyba malo kto wie. Ja moge sluzyc info w sprawie tzw "Pierwszych Ludzi" czyli mieszkancow Australii
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Pasjonatka Awatar Ananke
    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Rozciągnij, ja sobie tutaj po cichu z wielkim zainteresowaniem wątek śledzę.
    Z checia sie przylacze. Ciekawa jestem czy perspektywa jest inna z Polnocy.
    A.02.2010 T.06.2012

Moderator Awatar mist
    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Nie sądzę, żeby jakiekolwiek plemiono (plemię?) rdzennych Amerykanów zgodziło się na utkanie chusty z podobizna "wodza". Ja rozumiem walkę z karykatulizacja swojej kultury. I argument, że to Europa mnie nie przekonuje. Sorry, ale w dzisiejszych czasach nie jest trudno znaleźć informacje, tym bardziej, że to nie jest pierwszy taki przypadek w chustowym świecie.
    I jeszcze sobie myślę, że trudno się chyba żyje w kraju, który powstał dzięki wymordowaniu rdzennych mieszkańców i zagarnieciu ich ziemii. Stąd pewnie ten rasizm. W Ameryce Południowej jest podobnie.
    No tak, tylko taka jest natura ludzka, ze wszedzie wyszukuje jakies prawidlowosci, tworzy sobie stereotypy, az wrecz do tej wlasnie karykaturalizacji. Rozumiem, ze w chwili obecnej sytuacja ludzi zamknietych w rezerwatach jest tragiczna, z drugiej jednak strony widok dziewczynki na balu przebierancow w stroju Indianki, w sari czy spodniczce z trawy nie razi mniej bardziej niz jej widok w sukience flamenco.

Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Rozciagaj, z checia poczytam.

Zaangażowana
    Ja też czekam na rozciągnięcie, przeciekawy wątek

Pasjonatka Awatar luliluli
    Przepraszam za milczenie, wroce do tego watku na pewno, ale na razie ... ech, no dom nam buduja!
    M 2010
    F 2012

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów