Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Ojcom wstęp wzbroniony

Początkująca Awatar samasia

Ojcom wstęp wzbroniony

Jakie macie podejście do społeczności rodzicielskich z założenia zamkniętych na ojców? Jestem zapisana do świetnej, prężnej, lokalnej grupy Facebookowej, zrzeszającej mamy z Bemowa (jako że to też grupa chustująca, może kogoś tu spotkam). Tematyka - ogólnorodzicielska (żłobki, przedszkola, mycie zębów, chustowanie itp.) + lokalna (posty w stylu: polećcie fryzjera, polećcie restaurację na imprezę, jak wygląda chrzest w lokalnym kościele). Dodam, że to w tej chwili jedyna bemowska grupa rodzicielska na Facebooku. Ostatnio jedna z członkiń zapytała, czy nie można by zaprosić do grupy też ojców. Spotkała się z ostrym sprzeciwem, zarówno innych członkiń, jak i administratorek. Włączyłam się żywo w dyskusję (za dopuszczeniem ojców), ale zostałyśmy zakrzyczane, a w założeniach grupy oficjalnie zamieszczono zakaz wstępu dla ojców. Ostatecznie autorka posta odeszła, ja dałam sobie na wstrzymanie.

No i teraz zastanawiam się: odejść czy nie? Dla mnie sprawa jest oczywista o tyle, że rodziców jest dwoje i chciałabym, żebyśmy oboje mieli dostęp do tych samych źródeł wiedzy - szczególnie że tamtejsze tematy, jak choćby bemowskie przedszkola, żywo nas oboje interesują. Wstępowanie w jakieś zaklęte kręgi mamuś mnie mocno odstręcza. Rozumiałabym, gdyby poruszano tam typowo kobiece, intymne tematy (rozumiem np. sens istnienia podfor typu "Między nami kobietami"), ale w obecnej sytuacji to dla mnie stuprocentowa dyskryminacja ojców, i tak już odsuwanych od tematów rodzicielskich. Jedna z członkiń grupy stwierdziła nawet:

"Czy mężczyźni w gazetach dla nich przeznaczonych mają rubrykę dla żon? Czy piszą w tych ich gazetach o pieluchach i żłobkach? też nie ,bo nie są to męskie tematy. Owszem do przedyskutowania z żoną".

Szkoda mi, bo jak mówiłam, grupa jest duża i prężna, ma specyfikę lokalną, sporo się można dowiedzieć. Ale czuję, że to nie w porządku. Może czas założyć swoją? Tylko że nie widzę sensu robienia konkurencji już istniejącej, dobrze skonstruowanej grupie...
    Zosia 2013.03 i Tymek 2016.05

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Załóż swoją z mężem
    Dlaczego konkurencja? Tam przecież chłopom wstęp wzbroniony.
    Net jest wieeelki, miejsca dla wszystkich wystarczy imho...
    Edit - przecież możesz być w dwóch jak chcesz, czy cię z tej pierwszej karnie wywalą? :P
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Zamotana na amen
    Troche rozumiem, tzn porownujac spolecznosci afrykanskie (maja zrzeszenia - nie wirtualne, ale tak fizycznie sie spotykajace) tam nie do pomyslenia jest mieszanie plci, ale to troche inna specyfika I inne hierarchie. Aczkolwiek jakies szczatkowe element wspolne widze.

No I jak Mayka pisze, mozecie zalozyc grupe mieszana, pytanie ile bedzie chetnych
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Zamotana na amen Awatar ita
    Większość ojców, których znam jest afacebookowa, a społecznościowa. Z resztą, wystarczy spojrzeć na to forum. Ale żeby im zakazywać dostępu? Ciekawe czym to motywowane...
    Może obawa, że faceci będą wyśmiewać to, co piszą kobiety?

Ja bym nie odchodziła z grupy, myślę, że gra nie warta świeczki.
    inaczej: franada

mąż 06.09 córka 01.13

Zamotana na amen
    O wlasnie, zapomnialam dodac, ze wiekszosc facetow jest nieforumowa do szpiku kosci.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Pasjonatka Awatar Ronja
    Mnie też by się to nie podobało. Ale z drugiej strony, odchodząc z tej grupy nic nie zyskasz. A założyć własną grupę możesz tak czy inaczej, jak pisze Mayka

Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Załóż swoją z mężem
    Dlaczego konkurencja? Tam przecież chłopom wstęp wzbroniony.
    Net jest wieeelki, miejsca dla wszystkich wystarczy imho...
    Edit - przecież możesz być w dwóch jak chcesz, czy cię z tej pierwszej karnie wywalą? :P
    Myślę nad założeniem alternatywy z tą dziewczyną, co też odeszła. Nie sądzę, żeby mnie karnie wywalili, ale wkurza mnie ta sytuacja, bo nie widzę potrzeby rozdrabniania się na więcej grup (patrz chusty.info i wolnechusty.pl :P Założyłam ten sam wątek na obu, bo nie mogłam się zdecydować, gdzie napisać :P)

Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    No I jak Mayka pisze, mozecie zalozyc grupe mieszana, pytanie ile bedzie chetnych
    Pewnie niewielu, bo większość "mamuś" nie czuje kompletnie mojego oburzenia, a tatusiowie, jak wiadomo, w większości mają to w nosie. I się im w sumie nie dziwię. Padały oczywiście argumenty w stylu: "Niech tatusiowie założą swoją", ale na litość boską, czy w Polsce w XXI wieku naprawdę mamy tworzyć niekoedukacyjne grupy rodzicielskie?

Pasjonatka
    Sponsor Chustozlotu 2015

załóż swoją grupę;
    nie rozumiem oburzenia, że niby co taki tata miałby złego zrobić? chyba, że z założenia facet to samo zło
    Monika, mama Kubaśki vel Kubusia i Basi
    (*) "Would you know my name if I saw you in Heaven? Would it be the same if I saw you in Heaven? I must be strong and carry on" (Eric Clapton)

Pasjonatka
    Czekajcie,czekajcie faceci nie forumowii, mój siedzi na elektrodzie, muratorze i jakimś forum samochodowym ale jak widzi,że siedzę albo na chustach albo na wolnych i to na JEGO kompie to dostaje takiego szaleju,że go nosi.Poprostu to nie jego target chociaż czasem widze że podczytuje .

Podejrzewam że może się wstydzą jakiś"intymnych"szczegółów.
    Ostatnio edytowane przez Pchlepsotki ; 19-08-2015 o 15:57
    Starsza Cybulka Natalka 13.08.2006
    Aniołek Grudzień 2008
    Młodsza Cybulka Asiula 1.02.2013

Moderator Awatar mist
    Ja bym straciła serce do tej grupy. Cały czas bym jednak miała wrażenie, że te laski po prostu muszą być głęboko zaburzone, nie radzą sobie z poukładaniem niektórych spraw w życiu i stąd histerie, że jakiś wstrętny facet mógłby podczytywać wątki na temat wyboru przedszkola albo zakupu nosidła. Mogę zrozumieć, że kobiety chcą rozmawiać tylko w swoim gronie o np. poronieniu, mastektomii, itp. tematach, ale przedstawiona przez ciebie sytuacja zakrawa na lekką psychozę. A potem kobiety się burzą, że mężczyźni w Polsce nie interesują się wychowywaniem dzieci, że wszystko zawsze jest na głowie matek, od wyboru łóżeczka po pilnowanie wizyt u dentysty.

Wyobraziłam sobie właśnie forum samochodowe "Zmechanizowani bemowscy faceci", z zakazem wstępu dla kobiet. Przy czym byłoby to w praktyce jedyne lokalne forum o motoryzacji :P

Chyba rzeczywiście założę swoją grupę. Dla zasady.

Edit: Oto tematyka ostatnich kilku postów (bez przebierania!):

przedszkole Montessori
    spotkanie chustowe w parku
    chrzest
    fotograf na rodzinną sesję
    chustowanie
    mycie zębów dziecku
    łóżeczko turystyczne
    pamiątka chrztu
    basen
    nosidło
    mieszanka mleczna
    pan złota rączka
    pediatra
    solarium
    pediatra
    opiekunka do dziecka

No strasznie intymne kobiece tematy! Tego samego argumentu użyłam w dyskusji, zupełnie bez odzewu.
    Ostatnio edytowane przez samasia ; 19-08-2015 o 16:55

Zaangażowana
    ostatnie kilka postow nie odzwierciedla calosci
    mozliwe ze kobiety opisywaly jakies intymne szczegoly i nie chca zeby obcy faceci o tym czytali

Ja jestem w tej grupie od dawna, podejrzewam, że prawie od początku. I z każdego momentu jej istnienia mogłabym zrobić podobnie "nieintymną" listę

Wpadła po uszy
    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Ja bym straciła serce do tej grupy. Cały czas bym jednak miała wrażenie, że te laski po prostu muszą być głęboko zaburzone, nie radzą sobie z poukładaniem niektórych spraw w życiu i stąd histerie, że jakiś wstrętny facet mógłby podczytywać wątki na temat wyboru przedszkola albo zakupu nosidła. Mogę zrozumieć, że kobiety chcą rozmawiać tylko w swoim gronie o np. poronieniu, mastektomii, itp. tematach, ale przedstawiona przez ciebie sytuacja zakrawa na lekką psychozę. A potem kobiety się burzą, że mężczyźni w Polsce nie interesują się wychowywaniem dzieci, że wszystko zawsze jest na głowie matek, od wyboru łóżeczka po pilnowanie wizyt u dentysty.
    Mogę się podpisać pod tym.

Zaangażowana Awatar kambul
    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    pan złota rączka

No strasznie intymne kobiece tematy! Tego samego argumentu użyłam w dyskusji, zupełnie bez odzewu.
    może tym panem nie chciały się podzielić
    Alicja X. 2011 Olga XI. 2013

Zamotana na amen
    Kobiety chca miec wlasny klub - dlaczego nie. Troche rozumiem, bo sluchajac nie ktorych facetow jak nasmiewaja sie ztuszy, zainteresowan, temtow rozmow swoich wlasnych zon i zupelnie nieznanych zon, to az przykro sie robi.

Moderator Awatar mist
    Padthai, ale właśnie dokonalas pięknej generalizacji. Tak samo nie dziwne, że mężczyźni wolą rozmawiać w swoim gronie, przecież kobiety to idiotki, nie znają się na polityce, nie mogą być naukowcami, ciągle jakieś histerie, humory, wiadomo, no po prostu mniej sa biedaczki inteligentne.

Chwyciła bakcyla
    Hej! JA TEŻ jestem w tej grupie. Albo jeszcze jestem. Nie odznalazłam się ani tam (dla mnie jednak grupa zbyt liczna, nie poznawałam ludzi na spotkaniach, i jeszcze inne rzeczy, o których tu nie chcę pisać..) ani na facebooku w ogóle.. Za dużo, za tłumnie, za duży "śmietnik", moze nie umiem korzystać, zresztą, to temat na inny wątek.
    Co do twojego pytania: po pierwsze - twój problem to dla mnie czyste SF, bo mój małżonek nie zapisał by się do rodzicielskich tematów za dopłatą...
    po drugie- jeżeli na samym początku było takie złożenie, że tylko dla mam, to włąściwie trudno dyskutować, jednak sensu tego nie widzę- myślę że na facebooku nie ma miejsca jednak na bardzo intymne tematy, od tego są np. takie fora. A skoro są tematy rodzicielskie, to dlaczego nie tata? Ale ja słabo się orientuję w FB wiec może coś przeoczyłam...
    po trzecie- czy ktoś z tej grupy po prostu nie lubi pokazać "kto tu rządzi" ? - to odnośnie kasowania wątku.
    Cała sprawa tylko potwierdziła moje "przeczucie", żeby stamtąd wiać..

Chyba jestem za założeniem Twojej grupy, może nawet zostałabym na FB.. Tylko zastanawiam się, czy nie warto by było jakoś "zawęzić" tematu. zeby po prostu nie było takiego "spędu"..
    Może bym sie zaangażowała bardziej.. Proponowałam (w rozmowie "w realu") administratorce, że mogę zorganizować jakąś pogadankę o pieluszkach wielo, mam jescze wór niesprzedanych, mogłabym pokazać, ale jakoś nie było żadnego odzewu..

Zaangażowana Awatar Noctua
    Należę do takiej grupy lokalnej z sąsiedniej miejscowości i choć w nazwie mają "mamuśki", to "tatuśków" przyjmują bez problemu. Jeden nawet ma prawa admina. Parę dni temu założyłam taką samą grupę dla mojej "wioseczki" i w nazwie jest "rodzice", bo strasznie mnie te kobiece nazwy drażniły.
    Jeśli problem urósł do takich rozmiarów, to, moim zdaniem, zakładaj swoją "konkurencyjną" grupę...
    Nawet jeśli ojców będzie w niej niewielu, to przynajmniej nie będziesz miała dziwnego poczucia dyskryminacji...

Zamotana na amen
    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Padthai, ale właśnie dokonalas pięknej generalizacji. Tak samo nie dziwne, że mężczyźni wolą rozmawiać w swoim gronie, przecież kobiety to idiotki, nie znają się na polityce, nie mogą być naukowcami, ciągle jakieś histerie, humory, wiadomo, no po prostu mniej sa biedaczki inteligentne.
    auc, jaka uszczypliwosc
    chyba jednak nieadekwatna do tego co napisalam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów