Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Ciastolina, plastelina, modelina i inne....

Wpadła po uszy Awatar Albertyna

Question Ciastolina, plastelina, modelina i inne....

Potrzebuję ściagi i charakterystyki wszelkiego rodzaju mas, z których możemy tworzyć, zatem co wiem:

PLASTELINA- znana od lat, plastyczna, lepka (można połączyć dwie częsci), miękka, włazi pod paznokcie, skleja włosy, wystepuje w nieskończonej ilości kolorów i można tworzyć własne

CISTOLINA- można robić "odciski", mało plastyczna, zasycha, łatwo usunąć z mebli, dywanu i dziecięcych włosów, wystepuje w wielu kolorach

MODELINA mnie plastyczna od plasteliny, choć nadal bardzo plastyczna (chyba, że cos się zmieniło od lat 80, kiedy to się nią posługiwałam ), po wypieczeniu/wygotowaniu twardnieje, choć jest matowa

ANGEL DOH? pani w sklepie powiedziała, że jest tylko biała trzeba ją barwić, zasycha jak cistolina, ale po spryskaniu wodą znowu wraca do plastyczności- ktoś się z nią spotkał??

MASA SOLNA tania, wytwarzana w domu, jadalna, jak ktos uwielbia masę soli dośc plastyczna, mozna wypiec by utrwalić, barwienie po domowemu, lub mozna malowac po wypieczonej powierzchni

co jeszcze polecacie. Co byście uzupełniły.

Z góry dzięki za wszelakie informacje i sugestie.
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni, tolerancyjna wegetarianka

Zaangażowana
    ciastoline tez mozna zmoczyc jak zaschnie i znowu staje sie plastyczna

Wpadła po uszy
    Ostatnio na stoisku w ch widziałam obok piasku kinetycznego (swoją droga, super jest) cos co sie zwalo bodaj pucholina - było bardziej puszyste niz ciastolina, rozrywalo sie w taki charakterystyczny sposób, ponoć nie zasychalo i nie brudzilo, ale macalam to tylko tam, wiec nie wiem na ile to prawda.

No i na ciastoline tez mozesz znaleźć rożne przepisy w sieci i zrobić sama w domu

Zamotana na amen
    - ciastoline mozna uzupwlenic olejem i romiekczyc woda
    - masa z pianki do golenia i maki kukurydzianej - puszysta, miekka, plastyczna, suchawa, ladne odciski, kruszy sie i wysycha rozpadajac
    - ciecz nieniutonowska z maki - twardzniej pod naciskiem, przeplywa przez palce, zasycha jak wyparuje woda
    - glut boraksowy - ma wlasciwosci cieczy nienutonowskiej, ale jest elastyczny, wiec pileczka z niego odbija sie
    - masa papierowa - plastyczna, kleista, szybko zasycha, mozna robic skaplikowane ksztalty, nakaldajac warstwy, a potem malowac, wraca do plastycznosci po dodaniu wody, mozna kleic kawalki woda lub klejem
    Ostatnio edytowane przez Padthai ; 19-09-2015 o 16:31

Wpadła po uszy Awatar kammik
    Kulkolina Czyli maleńkie kuleczki połączone ze sobą.

Dziewczyny jesteście niezastapione!

Kammik, napisz coś więcej o tej kulkolinie, to się kupuje, robi? zastyga? brudzi? jak z plastycznością?
    Doradca Noszenia ClauWi, zamotana na punkcie chust eko-Mama Niuni, tolerancyjna wegetarianka

Zamotana na amen
    kulkolina to kuleczki styropianowe z klejem,znam dwa rodzaje - takie co zasychaja ale bardzo powoli, wiec dlugo mozna sie bawic i polaczenie sa bardzo dlugo elastyczne orazz takie co sluza do dekorowania, te dosc szybko sie utwardzaja i mozna malaowac.

Wpadła po uszy Awatar kammik
    Handlowo one chyba występują pod nazwa coolinda. Wydaje mi się ze na Allegro jest oddzielna kategoria na tego rodzaju masy.

Wpadła po uszy
    Glina jeszcze

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    Piaskolina - nie wysycha. Wiele kolorów. No jak mokry piasek się zachowuje, nie wiem jak to opisać

Domowo to się to chyba z mąki z olejem robi...

I potwierdzam, ciastolinę wodą się regeneruje, często praktykuję.
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Zamotana na amen
    i gips
    czasy takie, ze latwiej o ciastoline niz o gline

Zaangażowana Awatar Isolt
    piasek kinetyczny

będziemy kupowac pod choinkę starszakowi
    I. 07.2013
    M.03.2015
    ?? 03.2018

BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

Pasjonatka Awatar wpodrozyprzezzycie
    tu jeszcze inna modelina i piasek - fajne, widziałam na żywo
    http://www.marko-baby.pl/ciastoliny-...,produkty.html

podobnie jak pucholinę - masz ją tu
    http://kreatywnemaluchy.pl/
    wraz z innymi fajnymi rzeczami, jak np. play mais - pianki, z których też możesz tworzyć, ale nie wiem, czy o to Ci chodziło
    Dwie małe M.: starsza i młodsza, a także - podróże z dziećmi w plecaku
    http://wpodrozyprzezzycie.wordpress.com/

Zaangażowana Awatar Filippa
    Ja wczoraj odkryłam Ciasto plasto Lekkie, czyste, ciągnące, piękne rzeczy wychodzą.
    Roch 9.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

Zaciekawiona
    Bubber leciutka masa - droga, ale mamy 2 kubki od ponad 2 lat!

Zamotana na amen
    Snieg. Pianka do golenia z soda kuchenna, jest nawet lekko chlodne, moi uwielbiaja. Od sroki z bloga.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Jesteście boskie! Teraz mam problem z namiarem, tak jak wcześniej z brakiem informacji, hihihi....
    Dzięki wszystkim!

Zaangażowana
    Podepnę się pod wątek
    Potrzebuję masę taką, którą dałoby się wyciskać przez szprycę do tortów. Która się nada?

IMO ciastolina.

Zaciekawiona
    Polecę jeszcze super dough. Można z niej lepić super precyzyjne rzeczy. bardzo łatwo sie skleja. I jak figurkę zostawi sie na powietrzu, to wysycha i wszystkie elementy swietnie sie trzymają. Jest leciutka jak chmurka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów