Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak to jest?

Zaangażowana Awatar eklerka

Jak to jest?

Jak to jest, że tyle osób zainteresowanych nvc (w tym ja) największy problem ma w relacji małżeńskiej. Przecież się kochamy (ja i mąż) i uczymy się technik, jak się najgłębiej dogadać (ja i innne uczestniczki warsztatów narrzekajace na relacje). Takie smutne przemyślenia po warsztacie.

Wpadła po uszy Awatar ZUOuza
    Hm... może na warsztaty takie osoby właśnie trafiają?
    Bo nie wiem jak to jest ale wśród moich znajomych ci którzy stosują nvc ( ale w żadnych warsztatach nigdy nie uczestniczyli bo ciężko pracować, spedzac maksymalnie czasu z malym dzieckiem i jeszcze uczestniczyc w tskich warsztatach ) mają zdecydowanie lepsze relacje małżeńskie niż inni znani mi rodzice

Ale mogłam akurat tak trafić - my jesteśmy dość specyficznymi ludźmi i znajomych tez mamy specyficznych

Wpisuje się na listę tych zainteresowanych nvc i nie mających żadnych problemów na lini ja-mąż, zwłaszcza w temacie dziecka

Wpadła po uszy
    Ja jestem zainteresowana, usiłuję (z różnym skutkiem) praktykować, z męzem kłopotów za bardzo nie mamy - bywają spięcia, ale po 11 latach bycia razem nauczyliśmy się sobie z nimi radzić. Za to dzieci, starsza zwłaszcza... No tu niestety różne niefajne rzeczy wychodza. Z nas.
    Livadowe DziewczynKi - marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

Moderator Awatar Agulinka
    Mnie też lepiej idzie z mężem niż z dzieckiem Ale w ogóle mam wrażenie ze nvc bardziej pid dorosłych stworzono, tylko my się tu na tym dziecięcym aspekcie koncentrujemy za bardzo.
    mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

Zaciekawiona
    No chyba dużo osób tak jak ja zaczelo się tym interesować ze względu na dziecko i odkrylo ze póki dziecko male, to i tak będzie bardziej nastawione na partnerskie relacje . Można sie dzieki temu nauczyć na kimś wcześniej, przed eskperymentowaniem na dziecku

Pasjonatka Awatar Ananke
    Cytat Zamieszczone przez eklerka Zobacz posta
    Jak to jest, że tyle osób zainteresowanych nvc (w tym ja) największy problem ma w relacji małżeńskiej.
    Bo dla wiekszosci doroslych osob to jest najbardziej zazyla i najwazniejsza relacja w zyciu?
    A.02.2010 T.06.2012

Zamotana na amen
    A ci, ktorzy nie sa nvc to z automatu maja problem w relacjach malzenskich? Tak z ciekawosci pytam.

Ja sama nie wiem co jestem, tzn w nvc sie nie zaglebiam, terminologia mnie smieszy (przepraszam), ale na polu malzenskim sie dogadujemy raczej calkiem sprawnie, biorac pod uwage szczegolnie moja przeszlosc z domu rodzinnego.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Zaangażowana Awatar eklerka
    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    A ci, ktorzy nie sa nvc to z automatu maja problem w relacjach malzenskich? Tak z ciekawosci pytam.
    ...
    Nie, tylko teoretycznie NVC pozwala na przyjrzenie się swoim uczuciom i próbę zgadnięcia uczuć rozmówcy. O uczucia i potrzeby drugiej strony można zapytać. To wszystko powinno zbliżać, a na warsztacie 50% osób pytało "JAK?" o relacje damsko-męskie. Poproszona o pracę nad zdaniem, które było dla mnie krzywdzące, wybrałam słowa męża do mnie (zaczynające się od "bo ty zawsze"). Zastanawiam się, czy czasem jest tak trudno, bo za mało wiem z NVC, czy ... No właśnie, o co chodzi?

Zamotana na amen
    Wydaje mi sie ze ogolnie kobiety nie potrzebuja zachety na przygladanie sie uczuciom swoim i odgadywanie innych, przynajmniej ja nie. Nawet bym powiedziala, ze potrzebuje przyhamowac , temacie. Moj maz komunikuje sie nie do konca nvc wedle regul, a jednak robi to calkiem sprawnie i satysfakcjonujaco dla nas.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Uprawnienia umieszczania postów