Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Wątek: 'Stać Cię na więcej'

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ

'Stać Cię na więcej'

Brałam dziś udział w warsztatach po których odczuwałam spory dysonans. Takie dziwne kucie w środku. Udało mi się zbliżyć do demona, który we mnie siedzi i szturchnąć go lekko. Postanowiłam podzielić się z wami czymś co może pozwoli wam uniknąć błędu "stać cię na więcej'.

Ponieważ byłam podobno zdolnym dzieckiem,nauka przychodziło mi łatwo nie nauczyłam się ciężkiej pracy, w zasadzie nie musiałam robić nic żeby zaliczyć, minimalny wkład pozwalał mi osiągnąć przyzwoite wyniki. Często wtedy słyszałam od nauczycieli 'SCNW' od rodziców pewnie też się zdarzało.

Teoretycznie niewinne, motywujące stwierdzenie zrobiło mi ogromną krzywdę.
    Zamiast prowadzić do poprawy wyników i pracy na maxa wytworzyło we mnie przekonanie [głęboko zakorzenione], że w niczym tak naprawdę nie jestem dobra, wszyscy są ode mnie mądrzejsi, lepsi itp.

Mimo, że posiadam wiedzę, kwalifikacje to nie czuje się kompetentna bo zawsze mogłabym wiedzieć więcej. W końcu 'SMNW'.
    W takiej sytuacji trudno mi uwierzyć we własne możliwości, odważyć się i realizować swoje marzenia.

Sporo zajęło mi dojście do tego miejsca, a czuje, że przede mną długa droga. Dlatego dzielę się tym z wami.
    Może kogoś to zainspiruje i zwróci uwagę na to jaką moc potrafią mieć słowa.

Pasjonatka Awatar Ananke
    Oj tak. To samo slyszalam. Paradoksalnie na zmiane z "glupia jestes, i tak nic nie potrafisz". Dla mnie to to samo.
    A.02.2010 T.06.2012

Zamotana na amen
    Wiesz ze mam dokladnie to samo? Do tego stopnia, ze jak mieszkalam we Francji i mowilam prawie jak lokalsi to mialam chwile wahania gdy ktos pytal mnie czy mòwie po francusku. No bo przecież jest tyle rzeczy ktorych nie wiem np starofrancuski.
    I to sie przeklada na kazda dziedzine...
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Moderator Awatar ania
    U mnie syndrom SCNW objawia się wiecznym niezadowoleniem z życia, poczuciem, że mało osiągnęłam. W moim otoczeniu wszędzie widzę osoby, które radzą sobie - w moim odczuciu - lepiej ode mnie. A przecież SMNW, więc czemu i mnie się nie udaje?

Łączę się w bólu.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Wpadła po uszy Awatar Iwanna.T
    Nie pomyślałam o tym...
    Ważne. Przysiądę z wami :-)

Mam tak całe życie, ale wydaje mi się, że można nad tym pracować :-)
    asinus asino pulcherrimus

Zaangażowana Awatar Alien
    O tak we mnie też taki demon siedzi. SCNW, i tak się do niczego nie nadajesz... Walczę z tym jak mogę. No ale nie jest lekko...

Tapatalk
    Kuba VIII 2011 i Paweł VIII 2014

Zamotana na amen Awatar ita
    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    U mnie syndrom SCNW objawia się wiecznym niezadowoleniem z życia, poczuciem, że mało osiągnęłam. W moim otoczeniu wszędzie widzę osoby, które radzą sobie - w moim odczuciu - lepiej ode mnie. A przecież SMNW, więc czemu i mnie się nie udaje?
    Ale to mi bliskie...

W sumie nie wiem, czy ktoś mi kiedyś tak mówił. Ale miałam zawsze lepszą ode mnie siostrę...
    inaczej: franada

mąż 06.09 córka 01.13

Wpadła po uszy
    Ja nie słyszałam tego od innych nigdy. Mimo to mam aktualnie wewn. przekonanie, że stać mnie na więcej niż to do czego doszłam.

Pasjonatka Awatar Melissa
    Ale na czym polega negatywny wplyw tego przekazu bo nie rozumiem?

Moderator Awatar pszczoła
    mam to. Niemal nigdy nie jestem z siebie zadowolona, nie umiem poprzestać na tym, co jest i jak jest, nie umiem powiedzieć "to było dobre". Bo zawsze mogło być lepiej, a zatem było kiepsko.

Ostatnio mocno mnie to dusi.

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015

Cytat Zamieszczone przez Melissa Zobacz posta
    Ale na czym polega negatywny wplyw tego przekazu bo nie rozumiem?
    wiecznego niezadowolenia z osiągnięć
    Mama * 7-, 5-latka * i jesiennych bliźniaków

Delated
    Niestety mam odwrotnie

Pasjonatka Awatar Melissa
    Cytat Zamieszczone przez goralka Zobacz posta
    wiecznego niezadowolenia z osiągnięć
    ale myslisz, że to sie bierze z tego, że ktoś był w dzieciństwie motywowany tekstem SCNW?

Ps. demona to tak jak nasza klasa rządząca

Delated
    Ps. demona to tak jak nasza klasa rządząca
    Wróżę sobie tam w przyszłości błyskotliwą karierę

Zaangażowana
    Sponsor Chustozlotu 2015

ale myslisz, że to sie bierze z tego, że ktoś był w dzieciństwie motywowany tekstem SCNW?
    Nie wiem, mnie to bezpośrednio nie dotyczy.
    Choć przypuszczam, że jeśli wokół siebie słyszy się takie teksty - jest to całkiem możliwe.
    Mama * 7-, 5-latka * i jesiennych bliźniaków

Wpadła po uszy
    U mnie nie było to dokładnie
    tylko "dobrze zrobiłaś, ale lepiej byłoby gdyby..."
    Nigdy nie było doskonale, świetnie, odpowiednio do wieku i umiejętności.
    Poskutkowało brakiem pewności siebie, brakiem poczucia, że w czymś jestem dobra, przeświadczeniem, że nigdy nie zrobiłam dość, że zawsze pracuję poniżej swoich możliwości.

Zamotana na amen Awatar Mayka1981
    "Mamo mamo, dostałam na plastyce za rysunek piątkę minus!"
    "A dlaczego minus?"

Powiem tak - ja SCNW nie słyszałam, zresztą jestem raczej z tych którym taki komunikat by raczej nie zaszkodził.
    Pytanie, czy by pomógł?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M. 14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

moderator zlot 2015
    Sponsor Chustozlotu 2015
    Awatar MASZ
    Odniosę się do waszych wypowiedzi. To nie jest jakaś prawda objawiona, to dotyczy konkretnie mnie ale pomyślałam, że mechanizm może być bardziej uniwersalny.
    To SCNW czy fajnie ale... , dobrze, że zaliczyłaś ale... itp. spowodowały, że nie bardzo potrafię radzić sobie z porażkami. Nie podejmuje wyzwań w obawie przed nimi.
    Bo jeżeli nie ma sukcesów nie ma również porażek - wszytko staje się rozmyte.
    Widzę sukcesy innych ale nie widzę drogi jaką te osoby przebyły. Nie byłam w ich głowie gdy podejmowali trudne decyzje. Pewnie wtedy też mieli wątpliwości, odczuwali strach ale jednak wzięli byka za rogi. A ja widzę tylko - no im się udało, mieli szczęście, możliwości tip. A przecież oni na to ciężko pracowali. Wiem o tym ale gdzieś w głowie mam to , że oni są lepsi więc im musiało się udać. A dlaczego miałoby się udać mi?

Ja pracuje nad sobą dość intensywnie od jakiegoś czasu bo chciałabym być szczęśliwa. Chciałabym nauczyć się cieszyć ze swoich sukcesów. A jak tylko osiągnę jakiś cel to zamiast świętować tu i teraz to skupiam się na tym co jeszcze przede mną.
    Doszłam do tego, że zamiast słyszeć, że super, że fajnie, że mamy sukces albo, że się nie udało, trudno, pomyślmy co zrobić żeby następnym razem było lepiej, niezależnie od tego czy w skali od 1 do 5 wypadłam jakkolwiek to było w przekazie to SCNW. W ten sposób wszystko jest jak za mgłą. Ani dobre ani złe.
    Przez to może nie umiem rozpoznawać sukcesów i porażek. Boje się ich i stoję w miejscu. Moim towarzyszem jest strach, który blokuje działania.

Moderator Awatar ania
    MASZ, znowu ubrałaś moje myśli w słowa. :*
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Zamotana na amen Awatar ita
    Cytat Zamieszczone przez MASZ Zobacz posta
    A jak tylko osiągnę jakiś cel to zamiast świętować tu i teraz to skupiam się na tym co jeszcze przede mną
    Aaaaa, dziękuję CI MASZ!
    Ja dokładnie tak mam, a nawet gorzej: jak widzę koniec, widzę dokładnie cel to już myślę o następnym. Nie uznaję za specjalnie wartości tego, co mam skończyc, bo na co to komu i po co...
    Muszę głęboko przemyśleć pewne sprawy, dzięki.
    Ja generalnie nie umiem w swoim życiu zawodowym żadnych sukcesów odnaleźć... wszystko wydaje mi się takie nijakie przy innych... to chyba lekkie przegięcie.
    inaczej: franada

mąż 06.09 córka 01.13

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów